şükela:  tümü | bugün
  • elif şafak'ın denemelerini bir araya getiren yeni kitabı.

yanlış görmediysem kitabın kapağında bir japon balığının üstüne oturmuş. neden?
  • hiçbir şekilde ilgimi çekmeyen bir yazarın bir hafta kadar önce çıkardığı yeni denemesi. doğan kitaptan, inanılmaz derecede estetik yoksunu çirkin bir kapakla çıkmış. kocaman reklam panosuyla ve bolca adetli olarak mağazamıza da çıktığı gibi gelmişti. ne kadar boktan bi iş olduğunu bilseniz de satış oranını merak ediyorsunuz haliyle çalışan olarak. aman aman bi satışı olmadı ilk etapta. dün de, boş bi anımda rastgele bi sayfayı açıp okumak istedim çünkü zaman zaman sorabiliyor insanlar nasıl olmuş gibisinden. genelde yalan söyler geçersiniz işte, "çok yeni bi kitap ve sevenleri düşünmeden alıyor" cart curt. baktım abla döşemiş böyle birer ikişer sayfalık mal mal kıssadan hisseleri. yani ayrı konu başlıkları halinde "kitap". açtığım sayfada frankestein hikayesi vardı ve ben henüz ilk cümleyi bitirmişken ve aslında çok da keyifli bir anımda değilken, yani tamamen boş bulunduğum bi anda...bi anda... cümleleri bu şekilde sesli okumaya başladım. ilk bi komik geldi evet. sonra napıyorum lan ben diye usulca bıraktım yerine.
  • "rabbin seni terk etmedi" diye ayet var ya, sanki buna nazire gibi basligi olan elif safak romani.

kendisi ve fetoscugun prensi kocasinin ne oldugu malum. kitabin icerigini bilmiyorum, ama cemaat uyelerine moral olsun diye yazilmissa hic sasirmam.