şükela:  tümü | bugün
  • ferhan şensoy'un yapım aşamasında olan filmi.senarist ve yönetmen tayfun güneyer.
    konusu;bir aile şans kapıyı çalınca tadında bir yarışmaya katılır ve aile babası son anda kaybeder.bunlara teselli ikramiyesi olarak tatil verilir.aile,gittikleri adanın yaşam tarzını değiştircektir.
    çekimleri küba'da yapılacak.
  • ferhan şensoy'u uzun bi aradan sonra sinema perdesinde görmeye vesile olacak film, çekimleri esnasında küba'dan bir kitaplık malzeme de çıkarmış kendisi. yakında basacakmış bu kitabı da.
  • zeki alasya ve rasim oztekin in barbunyaca dili konusudaki hunerlerini izleyecegimiz,simdilik ilginc gozuken film.
  • daha vizyona girmeden eleştirilmeye başlanan türk filmi.eleştirilmesinin sebebi ise senaristinin beğenilmeyen diziler yazmış olması.belki adam iyi bir çıkardı.hayır bir kere kötü iş yaparsa hepsi kötüdür.bu kadar düz mantık.diyelim tayfun güneyer boktan bir herif.peki ya ferhan şensoy.bu adam neden bu senaryoda oynasın.dediğimiz kişinin nasıl bir sanatçı olduğunu biliyoruz.ayrıca,ferhan şensoy sadece kendi yazdıklarını oynar.bu kadar tutucu bir insan başkasının yazdığı bir filmde oynamış.

daha yeni montaja girmiş filme komik değil diyorsun.nerden biliyorsun?senaryoyu alıp okudun mu?yönetmen gelip dünyanın en boktan filmini mi çevirdim dedi?veya ak sakallı bir dede rüyanda bu film komik değil mi dedi?daha tek karesinin gösterilmediği filmi nasıl biliyorsun?yok eğer allah vahiy yolluyorsa söyleyin bilelim.ona göre önünüzde secdeye yatarız.

işin kötü tarafı sadece bu filmle ilgili bir şey değil, bir türk bir iş yaptığı zaman hemen eleştiri alıyor.hiç bir şey olduğu bilinmese de alıyor.vizontele hakkında birincisi kötüydü ikincisi de kötüdür diye bir entry okudum.git bakalım bi filme.o zaman istediğin kadar konuşursun.beğenmedim dersin.şurasını şöyle yapsalarmış dersin.şunu dersin bunu dersin.istediğini dersin.veya filme gitmezsin,nedenini de açıklarsın.senin bileceğin iştir.mesela ben kill bill’e gitmedim.herkes adam yapmış muhakkak git dediler ama öyle filmler bana hitap etmediği için gitmedim.ama filmin tek karesini görmeden de bu film komik değil,boktan,olmamış demeyin.sadece filmler için değil tüm işler için böyle yapmayın.

son olarak;filmin konusu yarışma değil.yarışma sadece bir vesile.herhangi bir türk orta-direk ailesi egzotik bir adaya kendi çabalarıyla gidemez.ailenin adaya gitmesi için bir araç gerekiyor.araç ise yarışma oluyor.aile babasının yarışmayı kaybetmesi en önemli sahne.çünkü hikaye bundan sonra başlıyor.
  • yapımcılığını böcek yapım üstlenmiş, müzikler de rahman altın'a ait. oyuncu kadrosu da gayet sağlam; ayça tekindor, fethi kantarcı, rasim öztekin, asuman dabak, ilkay saran, necmi yapıcı ve alev gezer... önyargılı yaklaşmamak lazım, merakla ve umutla bekliyorum şahsen.
  • başrollerde ferhan şensoy *, asuman dabak *, rasim öztekin *, zeki alasya *, ayça tekindor gibi isimlerin bulunduğu ayrıca tamer karadağlı * , sinan çetin *, doğa rutkay *, mehmet ali alabora, ipek tuzcuoğlu * gibi isimlerin de ufak rolleri olduğu film. gösterime 12 kasım tarihinde girecek.
  • öbür tarafta, kapının altında kalan bir bahtsız olur mutlaka.
  • filmi izleyen 5 çifti kübaya tatile göndericek olan shubuo işbirlikçisi
  • barbunyalıların selamı (orta ve yüzük parmaklarının arasından baş parmağı geçirip) nah ve heil hitler kırması bişey. sitesi yayında.
    http://www.sanskapiyikirinca.com/
  • 28 ocak 2005 itibariyle gösterime girecek olan ferhan şensoy filmi. zira kendisi filmde iki ayrı karakteri canlandırıyor. sırf ferhan şensoy un performansını izlemek için gidebileceğim film.