şükela:  tümü | bugün
  • chp milletvekili atilla kart tarafından gündeme getirilen şok iddia. atilla kart, milli piyango idaresi’nce gerçekleştirilen talih oyunlarına müdahale edilerek “devir” yoluyla ikramiye tutarlarının yükseltildiğini, ardından da belli kişilere aktarıldığını öne sürdü. kart, “çekilişlerin trt’den naklen yayını bilinçli olarak kaldırılmıştır. ikramiyelerin kime çıktığına ilişkin kayıtlar gerçek dışı olup, siyasi yolla müdahaleler yapılmaktadır. 22 mayıs tarihi itibariyle; sayısal loto ikramiyesi 5-6 trilyonu , süper loto ikramiyesi 10-15 trilyonu ve şans topu ikramiyesi 3-4 trilyonu bulmuştur. bu yolla, insanların çaresizlikleri istismar edilmekte ve toplanan paralar manipule edilerek belli kişilere aktarılmaktadır” dedi.
    http://haber.gazetevatan.com/…iddia/454635/1/gundem
  • yıllardır maniplasyon döndüğünü zaten tahmin ediyordum...

böylece tescillendi...
  • ulan yıllardır sürekli antalya muratpaşaya vuruyo ikramiye! bu kadar da şans olmaz kesin bu işte bi bit yeniği vardır diyordum da. para devlete gidiyo yine galiba diyordum. lan işin en boktan kısmı mağdem devlete yardım oluyo bu lotolar. lotodan çıkan para haramsa hani kuma diyorlar sonuçta. şimdi kumar amaçlı devlete yardım edince de günah mı oluyo. noluyo la harbiden. gerçi devlete yardım diye zırnık koklatmaz vatandaş haklı. e o zaman da hayır olmuyo. sonuç olarak şuna para yatıranlara acımıyorum
  • sahtekarlık yapıldığından %100 emin olduğum iddia... bu yüzden iddia olmaktan çıkıyor aslında...

beyler bu işler biliyorsunuz basına kapalı...

içinde " insan " faktörü var...

mekanizma " türk milleti " den oluşuyor...

şimdi biraz anladın mı ?
  • türkiye "türk milleti" tarafından yönetilirken çekilişler canlı yayınlanırdı, arada sırada ikramiye çıkan insanları görürdük, hatta ben çocukken babamın bir tanıdığına çıkmışlığı bile var.

türkiye ne zaman "türk milleti" tarafından yönetilmeyi bıraktı, biz çekiliş mekiliş göremez olduk, haftalarca devredip devredip sonra aynı ilçelere çıkar oldu. bu işe tepki gösterilince de biraz efor harcayıp arada başka yerlere de çıkarmaya başladılar. o yüzden hemen "türk milleti" ne saldırma, "arap ümmeti" ne saldır...

yahu götündeki dona göz dikmiş adam, her hafta o kadar parayı yedirir mi sana? akıl var mantık var!
    her hafta milyonlarca lira temiz para, millet de salak gibi alın teriyle kazandığı parayı bunlara harcasın...
    oynamayın, oynatmayın...
  • çekilişte yer alan noterlerin takibe alınması sonucu doğruluğu rahatlıkla kanıtlanabilecek iddia.
  • - merkezi sınavlarda hile var!
    - mümkün değil. bilgisayar ortamında yapılıyor bütün işlemler.
    - işe yerleştirme sisteminde hile var!
    - bu da mümkün değil. bilgisayar ortamında yapılıyor bütün işlemler.
    - teog uygulamasında hile var!
    - keza mümkün değil. bilgisayar ortamında yapılıyor bütün işlemler.
    - seçimlerde hile var!
    - hiç mümkün değil. bilgisayar ortamında yapılıyor bütün işlemler.
    - talih oyunlarında hile var!
    - kesinlikle mümkün değil. bilgisayar ortamında yapılıyor bütün işlemler.
    - eyvallah, ben tatmin oldum. bilgisayarın olduğu yerde hile asla olmaz.
    - tabii lan manyak mısın!

.
  • nasılsa haram para boşuna günaha girmeyin diye sizi düşünmüş işte yine akp, sevinmeliniz.
  • canlı yayında çekilen lotolar geri gelmedikçe oynamayın.
    o para yahudiye gidecek paradır sana çıkmaz.