şükela:  tümü | bugün
48 entry daha
  • 14 ağustos 2009 cuma günkü programda ortak ata'nın ne olduğu birkaç kez daha anlatılacak. bu program, okuduğundan çok dinlediğinden etkilenen halkımız için büyük bir fırsattır. bir önceki hafta yapılan propagandanın aksine, insanların duygu ve inanç temelli hislerine değil aklına ve mantığına hitabedilecek. yine bir önceki hafta yayınlanan programın aksine amaç ekran başındakileri bir düşünce etrafında toplamak değil, bilimin elindeki kanıtları onlara sunarak halkı özgür düşünceye çağırmak olacak.
    ekran başındakilerin, sunulan kanıtları nesnel bir şekilde değerlendirmesinin ya da onlara kulak tıkamasının o kanıtların geçerliliğine bir etkisi yoktur. dünya dönüyor diyenin idam edilmesinin dünyayı durdurmaması gibi. bu nedenle, bu konuda hangi görüşte olunursa olunsun bu akşamki program herhangi bir düşünce kalkanı gerektirmemektedir. özgürce izleyiniz.
  • geçen hafta bir kere daha türkiye'de sürekli yapılan bir hatanın yapıldığı ve tıp doktoralarının izleyicilere"bilim adamı" gibi sunulduğu program. aynı şekilde bazı soruları da akla getiren program. bu sorular şu şekilde sıralanabilir:

beyin cerrahları ve başhekimler ne zaman fosil uzmanı olmuştur?
    20x25 boyutunda renkli bir balık fotoğrafı (ki kesinlikle yanında boyutunu belirtir ölçek yok idi) ve 10000 yıllık olduğu söylenen fosilin biyolojik olarak aynı olduğunu söylemek ne kadar mantıklıdır?
    ben mühendis olarak çıkıp beyin ameliyatı yapıyor muyum? yapmıyorum.
    darwinizmin bilimsel olarak kanıtlanamaması (kanıtlanıp kanıtlanmadığı ile ilgili bir bilgim yok şehsen ama bir ara şu nature'a bakacağım) karşı görüşü doğrulamak için yeterli midir?
    bizim televizyoncularımız neden bu kadar taraflı program yapıyor?

allahtan celal şengör 5 dakika da olsa bağlanıp programa söylenmesi gereken her şeyi söyledi de en azından türk televizyon izleyicisinin televizyonda duyduğu her şeye körü körüne inanma haline biraz da olsun engel oldu. bu arada yiğit bulut habertürk tv'nin genel yayın yönetmeni olmuş ve bu akşam da karşı görüşte olanlarla ikinci bir program yapacakmış. ben televizyon tarihi uzmanı değilim ama şöyle bir soru daha geliyor akla:
    tartışma programlarında bir görüşün bir hafta diğerinin de öbür hafta sunulduğu ne zaman görülmüştür? karşılıklı olmaz mı bu iş genelde?
  • an itibariyle evrim teorisi ile ilgili tartışmanın ikinci bölümü teoriye destek veren 3 konuğu ile birlikte başlamıştır..
  • "tahtadan niye kedi olmuyor" diye bi soru sordu yigit bulut sanirim bu programda biraz once.. buna ne diyeceksin ne yapacaksin amina koyim ya? intihari tetikleyen sozler basligi var ya? yaz oraya bunu tahtadan niye kedi olmuyor.. diye tam biterecktim ki kafadan head shot yapti "onlar iman diyor siz bilim diyorsunuz arasinda pek fark yok ki" dedi..
  • afrikaans dilinde "su katılmamış" anlamına gelen ifade
  • insanın oluşumunda mutasyonun,dna'nın hatalı kopyalanması sonucu meydana gelmesi ifadesini evirip çevirip biz hatalı mıyız'a getiren böyle bi sunucu karşısında ergi hocamın orda ossura ossura gülmekte olduğunu bildiğimden sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum.
    ama sırf yok ben karşıt düşünceyim bilerek sıkıştıracam sizi deyip oldukça anlamsız eşleştirmeler yapan bu adamceyiz keşke biraz daha okusaymış da daha mantıklı sıkıştıraymış diye de düşünüyorum hağla sabırla izleriken.
  • anlatabildiklerinizin karşınızdakinin anlama kapasitesi ile sınırlı olduğunu ortaya koyan program.
  • programa sorularıyla renk katmak isteyenler, yiğit bulut'a tahtadan nasıl kedi yapılır anlatmak isteyenler, allaha inanıyorum ama bir evrim var demek isteyenler ve daha niceleri için geliyor :

http://www.haberturk.com/…682&cat=160&dt=2009/08/14
106 entry daha