• finans piyasalarının en sağlamlarından. şimdiye kadar nasıl entry girilmemiş şaşırdım. iş yatırım'da uluslararası piyasalar müdür yardımcısı. her gün mutlaka cnbc-e'de çıkar, haberleri, piyasaları değerlendirir.

o kadar ilham ve şevk veren bir adam ki, yıllardır hep yanında çalışmak istedim, onun gibi sağlam olabilmek, nihayetinde sağlam kalabilmek, ancak aynı havayı solumakla mümkün görünüyor.
  • stratejist, ekonomist karmasi birisi olmasina ragmen short term trading call'lar veren, lakin bunlarda da baya basarisiz olan bir zat. 500 dolarlik kar gorunce pozisyon kapattigina sahit olmuslugum var. burda uc ihtimal var, ya yonettigi book (para diyelim bilmeyenler icin) cok ufaktır ki bu su demek oluyo;
    bu adama kendi firmasi bile guvenmiyo ve az para veriyo yonetmesi icin,
    veyahut sevgili sant trade etmeyi bilmiyo, (en yuksek ihtimalli olani bu)
    olmadi, son ihtimalde kendi accountindan bu islemleri yapiyo ki 500 dolar yine ufak bi meblag bu fakir olduguna isarettir. fakir olmasi yada zengin olmasi bizi ilgilendirmez ayrica son ihtimal baya dusuk bi ihtimal cunku bulundugu pozisyon geregi kendi hesabindan trade etmez, etik degildir.
    fakat aldigi pozisyonun p&l'ni mail yoluyla duyurmak sacmaligin daniskasidir. bunlarin haricinde gordugum kadarıyla tatli ve duzgun birisidir ve olmasi gerektigi gibi isini icra eder.
  • aldığı pozisyonların gerçek büyüklüğünü e-mail ile kamuya duyurmayacak kadar profesyonel bir trader. onun yerine birim pozisyon, birim kar zarar açıklar. herkes kesesine göre ister 10 katı ister 1000 katı alır. öneri verdiği ürünlerde işlem yapanlar birim pozisyonda 300-500 dolar kar zararın % kaça denk geldiğini bildiği için bu anlamda problem yaşamazlar.
  • bigpara'da çıkar arada.
  • iş yatırım uluslararası piyasalar müdür yardımcısı
  • soyadı* sebebiyle maça 3-0 yenil başlamış ekonomist.

müşterilerine para kaybettirirse yiyeceği küfürler tahmin edilebilir!
  • bugünkü değerlendirmesinde çok pis bi noktaya parmak basmış!

http://www.dunya.com/…rbasi-is-basinda-149093yy.htm

hahaha, gerçekten bıktım artık şu harf çorbasından! komik.
  • habertürk ekonomide stajyerken 2008 yazı küresel krizde kendisine sürekli bağlandığımız adam. ama sürekli ona bağlanırdık, cebi vardı bende hep arardım. keşke saklasaymışım adam müdür olmuş bak.
  • işini iyi bilen ekonomist. piyasanın ustalarındandır. analizlerine bakarsanız siz de beğeneceksinizdir. ayrıca hoş bir yazı üslubu da vardır. anlaşılan bir de bilgili bir abi, genel olarak.
hesabın var mı? giriş yap