şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: santa claus)
  • azize
  • tori amos'un, masstival konserinde * sahne aldığı anda büründüğü american doll posse albümündeki karakterlerden birisi.
  • şimdi başucu eserlerine bakıp tiksindiğim yazar. sigarayı bırakmak, koşmak, kilo vermek, allah belamı versin, kişisel gelişim kitabına, layfstayl dergisine dönmüş külliyatım. *
  • çokça marx, cemal süreya, nazım hikmet, adorno, yusuf atılgan, ahmet kaya, sait faik, biraz zeki müren, biraz da marquez. düşün hayatı aşağı yukarı şu yukarıda sayılanlar tarafından şekillendirilmiştir*
  • los lunes al soldaki ana karakterlerin en babasi! super bir insandir, pratik adamidir, teoriyi de eksik etmez, kendi kurallari vardir, kadinlari sever, kadinlar da onu sever, arkadaslarina baglidir, belli etmese de cok derin bir duygusalligi vardir, bakislari yikicidir...
  • apolas lermi'nin, içerisinde;

1. felek
    2. görele horonu
    3. kelebek
    4. duman
    5. eski yar
    6. tonton
    7. maçka trigona
    8. karadeniz
    9. beşikdüzü
    10. yaban eller
    11. turkika ellinika
    12. kara günler
    13. karanfil
    14. kaderim böyle imiş,

isimli 14 adet parça bulunan albümü.. çıkmasından neredeyse 7 ay geçtikten sonra ancak fırsat bulup alabildim albümü.. gerçekten güzel bir çalışma olmuş.. hareketli parçaları, düşündüğümden de hareketli; bununla birlikte normalden daha fazla hüzünlü parçalara da sahip.. apolas'ın ilk albümü kalandar sonrası seviyeyi bir tık daha yukarıya çıkarmış, bu kesin..

sanatçımızın ellerine sağlık olsun..
  • gönlümde taht kurmuş insan evladı.
  • apolas lermi'nin yakında piyasaya çıkacak (çıkmış da olabilir, emin olamadım) albümü.. güzel bir çalışmaya benziyor..
  • mahmut abinin tum imkanlari seferber ederek duzenledigi sarki. mahmut abiyi yurekten alkisliyoruz.
    (bkz: santa claus is coming to town)