şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2017 ağustos ayında gözlemlenen ufo'dur bulutların arasında net bir şekilde
  görülüyor. yoğun ışık saçarak bir kaç dakika içerisinde etrafındaki bulutları yok ediyor. acaba eski çağlarda anlatılan kimi olağanüstü doğa olayların faili de bu arkadaşlar olabilir mi diye sormadan edemiyor insan.

  edit. gözlemin montaj olmasına ilişkin açıklama; bu görüntü gerekli montaj testlerinden geçmiş saygın ufo araştırmacıları tarafından onaylandıktan sonra yayınlanmıştır.
 • uçağın bıraktığı beyaz dumanı hüpletmiş cisim, bu görüntüyü paylaşanlar ufo meraklıları gibi sosyal medyanın üyeleri olunca insanlar üzerine biraz araştırma yapıyor, montaj olduğu ortaya iddia edildi. sonra biraz eğlenmek istedim mi, istemiş mi birisi yapmış gibi konular dönmüştü.
  insanlar sabırsız, büyük buluşma için zaman kısıtlı, hemen görmek istiyorlar.

  edit; başlığı açan yazar montaj olmadığını yazdı, evet öyle bilgiler var, bilemiyorum ufo mu yoksa ışık topu mu. her iki taraf iddialı
 • sanırım adobe premiere'de ya da after effects'te şu videoyu hazırlamak 5 dk falan alır.

  muhtemelen bir uçağın arkasında bıraktığı bu bulutsu yapı videonun ilk 5-10 saniyesinde rüzgarın etkisiyle yıldızın üzerinden akarken, sonra birden durup, yıldızın çevresinin temizlenmesi, bulut "güya" dağılırken, dağıldığı noktanın çevresindeki desenlerin bozulmaması vs. vs. eğer saygın ufo araştırmacıları bunları onaylıyorsa, ufoculuk bitmiş.

  bulutların nasıl silindiğine dair fikir vermesi açısından bir video: https://www.youtube.com/watch?v=egbes_b3jv8
 • (bkz: film hilesi)