şükela:  tümü | bugün
  • hikaye istanbul'da geciyor. santana anilarini yazdigi kitaba almis bu hikayeyi:

santana ve boyaci cocuklar

santana boyaci cocuklar vip

viva santana
  • sunay akin mod on: iste o cocuklardan biri bugun kim biliyor musunuz? tarik menguc.
  • gözlerimi yaşartan anıdır.

ne güzel adammış lan.
  • santana yı çook severek dinlerim , özellikle devadip yılları ..

ama memleketimi ve boyacılarını da az biraz biliyoruz : "santana para vermek istiyor ama çocuklar almıyor. " cümlesi ile maalesef benim için inandırıcılığını kaybetmiş hikayedir..

böyle birşey olsaydı , korumalar - vip müşteriler vs. vs bu olaya şahit olsaydı bugüne kadar gizli kalır mıydı sizce..
  • eksi'de de viva santanabasligi altinda bahsi gecmistir.

#48104119 entry (becerebildim mi bilemiyorum, bu hede hodo'leri yeni kullanmaya basladim, yeni yazarim da.)
  • şindi ben bunu bizim (bkz: santa claus) sandım. dedim acaba yine neyin peşinde.

cahilliğime yanayım.
  • hikayede 1989 yazıyor, youtube'da 25 haziran 1990'da kaydedilmiş bir istanbul konseri var muhteremin.
    eğer o konser bu konserse işsiz biri saniye saniye izleyip çocukları bulur belki.
    3:05 civarlarında ön sırada oturanlar silüet şeklinde de olsa görünüyor.

yorumlarda, konseri canlı izlemiş olan biri şöyle yazmış:
    "kim nereden uydurduysa bugüne kadar böyle bir şey duymadım. galiba 2 gece çaldı ben birine gittim ama vali mali falan yoktu. boyacı çocuk falan da. zaten boyacı çocuklar nasıl o kadar ingilizce konuşmuş ki? :)
    bu olay gerçek olsa o zamanın düzgün basını bunun üstüne atlardı ki, en önleri hep basın kaplardı.?"