• ben eski bir valencia sempatizanıyımdır. önce onu diyeyim. (bkz: #26776046)

o 2000li yılların başındaki kadro benim için efsaneydi.

canizares, aimar, ayala, carew, rufete, kily gonzales, mista, baraja, albelda, salva. isimler bile güzel ya. hala duyduğumda sempatik tarafım kabarıyor.

neyse işte canizaresi de o devirden severdim. az evvel ntvsporda gördüm. onu tanıtıyorlar. birden sevindirik oldum lan. mutlu oldum. hey gidi canizares be. ne severdim seni. ne büyük, manyak kaleciydin sen.

edit: yeste, vicente rodriquez ve mendietayı unutursan ayıp olur demiş. yazayım.
  • ispanyol kaleci. yıllardır seyrettiğimiz, arada sırada gaf yapsa da, mucizevî kurtarışlarıyla kalbimizde yer eden bir adamdır kendisi. artık kariyerinin yavaş yavaş sonuna, doğum tarihi itibarı ile gelse de, valencia kalesinde yine döktürüyor santiago abimiz. lakin kendisinin futbol sahalarında bir iddiası var pek bilinmeyen.
    özellikle güney amerikalı futbolcular arasında yaygındır batıl inançlar. sağ ayakla sahaya girerler, uygun adım yürürler, belli formaları belli oyuncular girebilir falan filan. forma uğruna inanıp tazeden birisi takıma alınınca forma numarasını kaybettiğinden başka takımlara gidenlere bile rastlanmıştır. uğurlu çoraplar, kolyeler, ayakkabılar ve diğerleri. bugünün en büyük endüstrilerinden birinin aktörleri, yüzlerce uğurlarıyla dikkat çekmişlerdir. işte canizares de, uğurlarıyla bilinir futbol sahalarında. dizinin üstüne çeker çoraplarını. şans getirsin diye tırnaklarını boyadığını bile söylemiştir. asıl en güvendiği uğurlu havlusu elinden hiç eksik olmazdı ta ki bir malaga deplasmanına kadar. malagalılar canizares'i aşmak için adamın havlusunu çaldılarsa da, aşamamışlardı zira maç golsüz bitti. ondan sonraki maçta da real madrid'iğn son dakikadaki penaltısını, uğurlu havlusu olmadan kurtardı. bilmem santiago abim, bundan bir sonuç çıkaracak mı bilinmez lakin kendisi yeni uğurlar icat eder gibime geliyor, ne de olsa daha sezonun sonuna daha çok var...
  • b sınıfı hollywood filmlerindeki "psikopat cyborg"lara benzeyen, şenol karagöl'ün sütkardeşi olması kuvvetle muhtemel kaleci. real madrid'de kazanamadığı karizma ve ünü valencia'da kazanmış bir futbol ikonu.

"şenol süt kardeşi olur" dedim ama aynı zamanda bizim şenol bu suikastçinin yanında teletubbies elemanları gibi kalır...
  • zubizaretta casillas arası ispanya milli takımının kalesini korumuştur. ayağına kolonya şişesi düşerek sakatlanmasını bir bahane olarak halı saha maçına gitmemek için kullanmışlığım vardır. teşekkürler canizares.
  • 5 yaşındaki oğlu hayatını kaybetmiş.

yazık. allah sabır versin kendisine.
  • her sene sonu ispanya'nın en az gol yiyen kalecisine verilen zamora ödülünü ( trofeo zamora ) 4 kere kazanmı$tır. modern zaman futbolunda ona yakla$an yok.
  • 2002 dünya kupası öncesi kampta ayağına tıraş losyonu şişesini düşürerek sakatlanmış, hiçbir maçta oynayamamıştır. yazık günah olmuştur.
  • canal+ da yorumculuk yapmakta olan valencia efsanesi. hiç değişmemiş.
hesabın var mı? giriş yap