şükela:  tümü | bugün
  • yaz aylarini gecirdigim yer...

santorini'ye gittiginizde olur da yolunuz buralara duserse isterseniz haber edin, gelin bi' kahvemi** icin.
  • tekrar gitmek istediğim eşsiz yunan adası. gece gemi ile uzaklaşırken gökyüzünün boynuna asılmış en kaliteli elmaslardan yapılmış gibi pırıl pırıl parlayan bir gerdanlık gibi görünen eşsiz ada.
  • araba ya da atv kiralamadan rahatça otobüsle de gezilebilecek ada. her noktaya otobüsle gitmek mumkundur, lakin kalkış saatlerine pek dikkat etmiyorlar...
  • amatör bir fotoğrafçı için bile (bileden kasıt profesyonel adam ne yapar bilemiyorum) rüya gibi bir ada...

2 kere gitmiş olmama rağmen doğru düzgün bir makineyle gidemedim. umarım bu yaz güzel bir makineyle gideceğim.

merkez fira'da, eşek yolunun başladığı merdivenlerin oradaki argo restoran deniz ürünleriyle 10 numara bir yerdir. tavsiye ederim. 5-10 arkadaş birleşip kiralanabilecek harika villalar var bu arada manzaraya karşı.

denize girmek için plajları kasmaktansa tekne turuna falan girin plajlardan çok daha güzel gözüküyor koylar. bir de eşeğe falan binmeyin sakın.

http://m-eating.blogspot.com/…s-santorini-4gun.html
  • şu klasik cruise turlarıyla gittim ben bu adaya ve o tur dahilinde gezdiğimiz en güzel adaydı. bodrum'a benziyor diyenlere gözlük tavsiye ediyorum ama her minik adanın genel sorun olan sıkıcılık burada da hakim bence.
  • aksesuar pankreas kanalıdır. minör kanal olarak da bilinir.
    (bkz: santorini kanalı)
  • cruise turlar yerine insanın kendisinin oluşturduğu bağımsız, spontane gelişen bir programla gitmesini gezgin ruhlu arkadaşlara tavsiye ederim.
  • bu adaya gitmeniz için binlerce lira harcamanıza da gerek yok.

bodrum'dan kos'a gidiş dönüş 17 euro, kos'tan da santorini'ye gidiş dönüş 50-60 €'ya ulaşmanız mümkün. (gidiş dönüş 160 lira civarı)

adada yüksek sezonda bile bizim parayla kişibaşı 60 - 70 tl'ye konaklayabilirsiniz.
  • kokkinos villas adlı bir konaklama yeri olan adadır. odalarının manzarası müthiştir. masmavi uçsuz bucaksız deniz ayaklarınızın altındadır. mekanın odaları balkonludur. işletmecisi kendi halinde bir amcadır. istemediğiniz sürece hiçbir şeye karışmaz etmez. kendi evinize girip çıkar gibi hissedersiniz.
hesabın var mı? giriş yap