şükela:  tümü | bugün soru sor
  • finans ve muhasebe modüllerini şirketinde kullananlar varsa ve yardımcı, stajyer veya yetiştirilecek eleman arayan yeşillendirebilir dediğim yazılım.
  • insan kaynakları modülünü öğrenme ve ya şirketinde öğretme konusunda yardımcı olabilecek varsa yeşillendirsin lütfen. seve seve gelirim.
  • insan kaynakları modülü bütün maaş bilgilerine, dolayısıyla mavi yaka için puantaj girişlerini yapma, beyaz yaka için maaş tutarlarını değiştirme, bordro hazırlama ve hatta banka ile backbone connection varsa direkt olarak ödeme emri vererek ödenmesine imkan verdiği için kurumsal şirketlerde bırakın dışarıdan gelen veya stajyer birine giriş imkanı vermeyi şirket içinde çalışan herkese kapalıdır.

ben şahsen hr departmanında bile girişleri yaptığım denetimler sonucu sınırlandırmış bir insanım, bir personelin girip değişiklik yapmaya hakkı varken onun yaptığı değişiklikleri onaylayan amirinin hiçbir şeyi değiştirmeye hakkı yoktur.
  • lidl 7 yıl ve 500 milyon harcadıktan sonra sap kullanmaktan vazgeçmiş : http://manufacturing-software-blog.mrpeasy.com/…on/
  • tipik alman vizyonsuzluğunu ve yazılım özürlülüğünü bir kez daha gözler önüne seren şirket.
  • geç de olsa mobil platformlara yönelen ve android ile birlikte hareket etmeyi planlayan şirket. tabi bunun son kullanıcıya ulaşması biraz vakit alacak.
  • almanlar tarafından dünyanın başına sarılmış berbat yazılım.
  • burada yazilanlara aldanmayin.

sap su an dünyanin her yerinde bulunan ve bir cok büyük firmada kullanilan en güclü erp yazilimi. özellikle avrupa capinda belli basli modüllerin uzmanlarina yogun bir talep var. ücretler de diger alanlara oldukca yüksek.

modüllerle ilgili temel bilgileri internette bulabilirsiniz ancak üzerine koyabilmeniz icin firmalarda calisip projelerde görev almaniz gerekli. internette rahatlikla bulabileceginiz temel bilgileri ögrenmek icin abuk subuk ıt egitim firmalarina tonla para dökmeyin. bunun yerine deneyimli kisilerden bire bir egitim kovalayin.

7 yildir sektörde olan biri olarak sap ile ugrasip da acikta kalan ya da memnun olmayan insan tanimiyorum. tabii yazilim ve business entegrasyonu seviyorsaniz.
  • "7 yildir sektörde olan biri olarak sap ile ugrasip da acikta kalan ya da memnun olmayan insan tanimiyorum. "

yillardir sektorde olan biri olarak memnun olmayan binlerce kisi taniyorum. kendi danismani memnun degil ki musteri memnun olsun.
    herkes mecburiyetten kullaniliyor yoksa bi numarasi yok(tıpkı microsoft gibi, rakibi yok ama kendi de iyi değil).
    en son lidl 500 milyon euro batirdi, ki kendisi alman olduğu için en sağlam danışmanlarla çalıştı
    (bkz: #79736005)
    hana'ya geçtikten sonra alman milli takımı dünya kupasında madara oldu :)
    (bkz: #78592723)

ha bu sistem zaten memnun olmanız gereken bir şey değil, önemli olan patronun isteğidir.
    o memnunsa sorun yok.
    bir de danismanlik sirketinin opucuk verdigi mudurler cok memnundur bu programdan.
  • alman sikiyle gerdeğe girmeye çalışan türk firmaların götünde patlayan yazılım