şükela:  tümü | bugün
 • sapmi$.. genelde cinsel kaygilari normal insanlarinkinden farkli ve abartili olan insanlara verilen isim.. ornegin hayvanlarla, ölülerle ve tv haber spikerleriyle yapilan seks sapikliktir..
 • maalesef gündelik hayatta karşılaşmaktan bıktığım kişiler.

  bugün kadıköy'de bulunan istanbul üni. konservatuvar bölümünde cama yakın bir bölümde çello çalan bir kadının eteğinin kısalığını gözüne kestirmiş olan birinin cep telefonunu çıkarıp bunu kaydetmeye başlaması, o sırada yanındaki arkadaşına bu kadını nasıl "şey yapacağını" anlatması ile irkilerek "sizin olduğunuz yerde yaşamak istemiyorum" tepkisi verdirdi bana.

  iğrenmekten daha beter fiilleri hak ediyorlar.
 • benim. bugun benim icin yuksek sesle cok kez soylendi.

  orospu çocuğu deseler bu kadar üzelmezdim sanirim. ama dün iki kisi, bir kız babası digeri annesi diyince ağzımı açamadım.

  samsun'da adını bile bilmediğim bir lokantada klima yok disarisi daha iyi diye yemeği disarida yemeye karar verdim. yemeği söyledim. güneş gözlüğü, kredi kartları, ehliyet her bok masada yemek yiyorum. bir kız çocuğu aglayarak koşuyor, belki 4 belki 5 yasinda. annem babam gitti diyor. gel buraya bekle gelirler dedim ama durmadi aglayarak kosmaya devam etti. masadan kalkip cocugun pesinden kostum. yemek kart gozluk ehliyet hepsinin amk. cocuk 100-200 metre yukarida kaldirima oturdu ve hala agliyor. anne baba diyor. kizim gel buluruz dedim. birden bi adam geldi. kizimi kacirdin falan filan basladi kufretmeye. agzimi acamadim. karisi geldi o da basladi. lan bariz sapik olup ciktim amk. bir bok da diyemiyor cunku sahidim yok. lokantanin sahibiyle esi geldi onlar anlatti ama adam basladi bi kere sapik demeye. herkes bana bakiyor. hayatimin en bok aniydi. cocuk islak gozlerle gulmeye basladi kalkip elimi tuttu. ama elini tutacak cesaretim bile yoktu. adam hala kufrediyor. anasi baska sayiyor. dondum ardimi gittim ve sanirim su suralar samsun'da sapik olarak beni biliyorlar.

  ve evet dun samsun sapigi bendim ve bir sapik olarak kizin anne ve babasina kavusmasina cok cok sevindim.
 • psycho'nun türk varyasyonudur ayrıca..

  vaktiyle, henüz mini bir dimağ iken, trt'de izleyip de kimi ayrıntıları belleğime kazınmış bir film var idi.. mevzubahis filmde bir çocuk kaçıp izbe bir fabrika benzeri tuhaf bir mekana saklanıyordu, peşinde ise sarı, küt saçlı bir garip sapık vardı..

  çocuk odalardan birinde bir telefon buluyordu ve rastgele numaralar çevirerek insanlardan yardım istiyordu; tabii o zamanın memur tipi türk ailesinde derhal "hadi len ordan hınzır, dalga geçecek başka adam mı bulamadın" tepkisini doğuruyordu.. bu arada sapık da tabiatiyle boş durmuyor, bir yandan harıl harıl aranıyor, bir yandan da sapır sapır ter döküyordu; çocuk da boncuk boncuk terliyordu; velhasıl ayrıntılardan biri buydu: film hayli ıslaktı ve izleyeni de amerikan bezi gibi şişirip geriyordu..

  ne ise, çocuk bu arada flashbacklerle hayatından bazı kesitler de hatırlıyordu; bu kesitlerde ana-babası olarak tahmin edeceğimiz tipler bir saadet tablosu çiziyordu, lakin bu tablo deforme olmuştu ki çocuk elem ve dahi keder içinde "hey gidi hey" bir model çiziyordu bu anlarda.. babasını canlandıran aktör bulut aras idi ve filmdeki tek tanıdık sima olarak gönülleri ferahlatıyordu (filmin ürkünçlüğü gözönüne alınarak edilmiş bir kelam)..

  imdi buraya kadar olan subjektif tarih yazımına, agah özgüç imzalı objektif bilgiler katmak faideli olacaktır kuşkusuz:

  yeşilçam'da bugüne değin iki adet "sapık" filmi çekilmiş bulunuyor.. bunlardan biri yücel uçanoğlu'nun başrollerinde tugay toksöz ve figen say'ın olduğu sapığı; diğeri ise savaş esici imzalı kazım kartal ve figen han'ın oynadığı sapık..

  peki nerde bizim bulut aras?

  işte bazen bilginin zuhur etmediği saf bellek daha bir arif (kuşkusuz uhrevi bir sıfat yakışırdı buraya ama n'apalım) oluyor, değil mi?.. öyle öyle..
 • bilinmeyen numaradan cep telefonuna cagri birakan dengesiz bunye
 • sadece kendini düşünerek hareket eden hayvanlara verilen genel isim.
 • insanları rahatsız eden sapkınlığı bulunan kişi. bu yüzdendir kişiden kişiye değişir anlamı. insanlar fetişist olduklarını açıkladıkları zaman, bazı insanlardan tepkiler alırken, bazı insanlardan tepki almazlar. insanlar için sapıklık sapkınlığı kaldıramama kavramıdır.

  eğer sapık olmak bir rahatsızlık ise, bunu yaşayan insan sapık olduğunu bilmekte zorlanır (aynı, bir şizofreni hastasının kendini bir şizofreni olarak görmemesi gibi). birde madalyonun öteki yüzü var. sapık olduğunu hisseden/bilen, sapıklık duygularını bilmesine rağmen, karşı koyamayan insan. bu insanın asosyal olması zorunluluktur. yaşadığının insanlar gözünde sapıklık olduğunu bilen birey, ister istemez içine kapanacaktır. yoksa "minübüste para uzatan karşı cinsin eline dokunmanın çok güzel bir his olduğunu" nasıl anlatabilirki?
 • kendisiyle ilgisiz bambaşka evrenlerde yaşamlarını onurluca sürdürenlere bok atarak onlar hakkında komik komik tezler bu olmadı bi de ötekini deneyeyim belki onu yuttururum diye uydururak varlığını sürdüren laf isteyen ulan birisi beni kaale alsın diye kıvranan alem kepazelerinin sıfatı.
 • kendisine "abi" diye hitap eden ve babasıyla yaşıt olduğu bir genç kızı, etek giydiği gün baştan aşağı süzebilecek tiynetteki sözde insan.
 • sağol yazarken bir anda elinizin kayması ile yazabileceğiniz kelimedir.
  durduk yere bir arkadaşınıza teşekür etmek için "sapık" diyebilirsiniz...

  her hatanın kasıtlı olduğunu düşünen insanlar var, yanılıyor olabilirler...