şükela:  tümü | bugün
 • babam. bir bardak soğuk suyu bile içerken höpürdetir. bu yaşta sinirden saçlarım döküldü.
 • bedensel gelişimine ağzı ayak uyduramamış insandır. midenin ihtiyacını şaşkınlıkla karşılayan heyecanlı bir ağza sahiptir. boğazıyla değil, ağzıyla yutmaya çalışır.
 • höykürdeterek patır kütür dövülesi, silsilesi sikilesi insandır. camış soyundan gelir, leey leey limi limi leyy.
 • çok havalı plaza kadınları ve süper cool plaza erkeklerinin bir kısmısı da bu gruba dahildir. elmalarını ofis sessizliği içinde şapırdata kütürdete yemekte bir beis görmezler. aynı kişilerin sakız çatlatması da çok olasıdır.
 • insanın içinde ne güzellik varsa öldürendir. eski sevgilimdir. onun için deli olduğum zamanlarda bile ne zaman yemeğe oturacak olsak bir soğuma gelirdi. bazen dizlerimin üzerine atıp kendimi "allahım neden, neeeğ'deeennnn??!!!" diye yüce rabbime yakarasım gelirdi. en sevdiğiniz insanla bile aranıza soğukluk sokar, uyuzluk sokar, insanın asabını bozar öyle sinsice bir şeydir bu. herkes aman ne olacak der ama yuva yıkar yuva! nolur dikkat edin abilerim ablalarım, çekilmiyorsunuz!
 • dededir. dedeye sahip çıkalım. anneanneye ezdirmeyelim onu, bu özelliği yüzünden.
 • isyerinde canimdan cok sevdigim bir insan. bak kola içiyor şimdi:
  - hörrrööörörörööllöörrpp

  sonra da buzlarını yiyor:
  - tokarrrrt tarrrktt tarııık toparaakk

  nasıl seviyorum var ya, yosun gibi.
 • yemek yerken sinir katsayınızın artmasına sebep olur. aile bireylerinden birisi veya birkaçı ise beraber yemek yememeye sebep olur. neden böyle yaptıkları da anlaşılamamaktadır. çok mu zor ağzın kapalı yemek yemen amına koyım diye düşündürür ayrıca.
 • sabahin korunde sicacik yatagimdan kalkip ise gitmek icin hazirlanirken tek dusuncem alacagim simit-peynir ve sicacik caydir. yol boyunca gideyim alayim, kahvaltimi yaparken bi taraftan gazetemi okuyayim da kendime geleyim diye dusunurum her sabah. giderim alirim simit peynirimi, sizlerden iyi olmasin arkadaslarim cayi da demlemis olur, alirim cayimi. otururum bilgisayarin basina, acarim gazetemi de keyifli keyifli kahvaltimi etmeye başlarim. ama her sabah evet istisnasiz her sabah sol masadan gelen o sesle irkilirim. " sapir supur" "hopur hupur", o sesleri duydugum ilk salise itibariylen tum keyfim kacar, tuylerim diken diken olur, duymamazliktan geldikce sanki desibeli artar o sapirdamalarin...
  ...bak yine kulagimda cinliyo o sesler, getiremedim entrynin sonunu...
 • kişisel özgürlüklerinin kısıtlanması gerektiğini düşündüğüm insanlardır. tamam özgürsün istediğin gibi ye iç ama ben duymayalım gerekirse kafana bi poşet geçir. seslere hassas kulaklarımı ve hemen dikiliveren kol kıllarımı unutma. ha bide bunlara eklenmesi gerektiği katiyetle düşündüğüm şakır şakır sakız çiğneyenler ve terliklerini yere sürte sürte yürüyen insanlar var. hm hazır demişken birde ekleyeyim aman diyin anahtarlarınızı sallamayın hemen ortamdan kaçarım yüzümü göremezsiniz.son üçü nedense ilk belirtilen ikiliden daha korkunç gelir bana. aman dikkat! çevrenizde bizlerde varız yalnız değilsiniz.