şükela:  tümü | bugün
  • var olup olmadığını merak ettiğimdir. hakkında bu zamana kadar başlık açılmadığına göre muhtemelen yoktur.
  • varız ama çok olmadığımızı söyleyebilirim. tamam türkiye'de zeki kadın az ama zekaya önem veren erkek daha da az, öyle olmasa kendisi dde sapyoseksüel olan ve gayet eli yüzü düzgün bir tanıdığım 30 küsür yaşında hala bekar olmazdı. 3 yıldır görmüyorum herhalde ama biliyorum kadın hala bekar.

edit2: bir de zırvalamış dünya kadar zeki ve çirkin kadın var diye. benim dediğim kadın da gayet eli yüzü düzgün diye belirtmişim, kesinlikle çok güzel demem ama türkiye genelinden çok daha güzel ve yine de yalnız kalmıştı bu kadın, bu ayrı bir şey. 90-110 arası normal veya ortalama zeka kabul ediliyor ve türkiye'nin ortalaması 89. ortalama 100 alındığında standart sapması 15, yani nüfusun kabaca %70'i 100 +/-15 yani 85-115 arasında kalıyor. 89 ortalamada nasıldır varın siz düşünün. hani nerede ulan bu zeki kadınlar? zeki erkekler nerede? 89 ortalama iq'da güzelini çirkinini geçtim, bir dünya zeki kadın varmış bak sen şu işe!

edit: ulan ne cahillerle uğraşıyoruz şu sözlükte ya. @songoku89 nickli cahil gelmiş iddia ediyor ki sapyoseksüel olunca dünyanın en çirkin kadınından bile hoşlanmalıymışız eğer zeki ise, çünkü sapyoseksüel yalnızca ve yalnızca zekadan hoşlanırmış. cahile bak ya, ulan bu kadar cehaletle bu kadar özgüveni kendinde nasıl bulur insan derdim de aklıma (bkz: dunning kruger etkisi)geliyor.evet çirkin olmasına karşın zeki diye hoşlanabilir ama hoşlanmayabilir de.

ulan birincisi, aha üç tane sözlükten üç tane anlam, hiçbiri demiyor ki sapyoseksüel yalnızca zekadan hoşlanır.

1. wiktionary: a person who is sexually attracted to a person's intellect or mind before appearance.
    2. collins: a person who finds intelligence to be a sexually attractive quality in others.
    3. cambridge: a person who is sexually attracted to intelligent people

ikincisi de tut ki senin salladığın anlam gibi olsun, güzellikten hoşlanan adam tüm güzellerden hoşlanıyor mu? mantığa bakar mısın? ben kadında çil de olsun isterim mesela, her önüme gelen çilliyi beğenmem demek değil bu, ki türkiye'de bulmak kolay değil ona karşın böyleyim veya yalnızca ve yalnızca sarı saçlı kadınlardan hoşlanıyorum, sırf sarı saçlı diye karşıma çıkan her kadından hoşlanacak mıyım?
  • güzellik sonrası olmazsa olmaz bir kriterdir..
    güzellik veya zekanın tek olarak var olması ancak amatör eğlendirir.
  • artık emin olduğum durumdur kendimde.
  • son kız arkadaşımdan ayrılma sebebimdir.

çok tatlı bir kadındı ama yeterince zeki bulmadığımdan ötürü katlanamadım ve kısa ilişkiye son verdim.

aptal sarışın modeli her erkekte işe yaramıyor.

güzel ve aptal olmasındansa kesinlikle çirkin ve zeki olanı tercih ederim. bunu da hayatımda gerçekleştirmiş olmanın gururuyla bu benim diyebiliyorum.

edit: ufak düzenlemeler.
  • birasını limon ile içmeyi seven erkek türü.
  • anarşist ruhların mealidir. zeka tahrik eder.
  • benimdir. zekasının zekatını bile verseler kafi. zeki kadınlar bir başkadır.
  • instagram , dizi ve reklamlardaki güzellik algısı, bunların beraberinde gelen katı şekilciliğin de etkisiyle "ben zekaya önem veririm ilk sıradaki kriterim budur , dış görünüş ikinci planda, çok da mühim değil hatta" diyecek birine rastlamak pek nadirdir.
    -güzellik algısı ve dış görünüş sevdasının bir yanılsama olduğunu düşünüyorum.
    -yahu neticede yaşlanıyoruz, o ten kırışıyor, pörsüyor..
    -en fazla 5-10 senelik seyir zevki için, aklı, özveriyi, sağduyuyu, sadakati, uyumu geri plana atmaya gerek var mı?
    insanoğlu çok ilginç.
  • cümle içinde kullanıyorum "ben sapyoseksuel bir erkeğim" nokta net