şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sapyoseksüel bir erkek olarak henüz denk gelmediğim kadın türü. neredesiniz ya.
 • (bkz: buyrun benim) cilt cilt kitabini yazabilecegime inandigim karakter ozelligi sebebiyle kendimi buldugum tani.
 • doktor sigmund freud tarafından ortaya atılan teoriye göre kişiler, zeka gibi şeyleri değil; fiziksel özelliklere tav olurlar. bu konuda cinsiyet ayrımı yoktur. kadın da erkek de fiziksel görünüme bakar.

  fiziksel görünüm yoluyla açığa çıkan libido, doyumsuzluk içerisinde başka şeyler de aramaya başlar; çünkü tatmin olması zordur, bir süre sonra fiziksellik de işe yaramaz. bu noktada farklı şeyler aranmaya başlar. bu farklı şeylerin içerisinde de zeka, yetenekler, ses tonu gibi faktörler vardır.

  sapyoseksüel kadının bu aşamaya gelmesindeki temel sebep: tatmin olmak isteyen cinsel dürtüdür. bu aşamaya kadar kendi için harikulade erkeklerle birlikte olan kadın, fiziksel doyuma ulaşmıştır.

  başlığı açan değerli yazarın da yakındığı gibi bilhassa türkiye'de bu tercihte olan kadınları bulmak zordur; çünkü fiziksel doyuma ulaşan kadın sayısı azdır; gerek ahlaki, gerek ırksal özellikler sebebiyle. zaten sapyoseksüel kadınlar açısından olaya bakarsak bir müddet sonra sapyoseksüellikten bir vazgeçme söz konusudur onlar için. nedeni şudur ki, ülkemizdeki erkeklerin entelektüel birikimi ve zekası, sapyoseksüel kadınlar için yeterli değildir; libido artıcı bir etkisi ne yazık ki bulunmaz.

  "sarışınlar aptaldır." gibi bir yargının mucidi olan ülkemizde bu tarz söylemler olduğu sürece zaten sapyoseksüelizm, gerçekten bulunmaz bir nimettir. bulunmayacaktır. bulana da "helal olsun!" demek gerekir.
 • az olsa da vardır ancak her nedense günümüzde 18-20 yaş civarı kadınlar arasında popüler olmuştur. bilgi güçtür...
 • erkeğin tipinden, karizmasından ziyade onun zekası ve fikirlerinden etkilenen, erkeklerle internet ortamında ya da barda değil de sergide, kütüphanede vs. tanışmayı tercih eden, hazır cevap, espritüel, gereksiz konuşmalardan imtina eden, yalnız kalmaktan ve sessizlikten hoşlanan, popüler kültür ögelerinden haz etmeyen ve bunlardan mümkün mertebe uzak duran, hayatın her alanında kaliteye önem veren kadın modelidir. ama bu kadınların maalesef sayıları yer yüzünde azdır. sayısı çok olan kitle ise sapyoseksüel kadınlardan ziyade kendisinin sapyoseksüel olduğunu zanneden kadınlardır.
 • hikayedir arthur schopenhauer'e göre.

  bkz.
  bkz. 2
 • (bkz: boş küme)
 • ağzı iyi laf yapan zeki erkeklere ilgili kadındır. tipe, kaşa, göze, saça, boya, paraya önem vermez.
 • akıldan, zekadan, donanımdan etkilenen kadınlardır. zeka derken einstein'ın fotoğrafına bakarak mastürbasyon yapmaktan bahsetmiyorum tabi.. karşı tarafın sözlerinden, ruhundan, hayata bakışından, anlattıklarından etkilenilmesi ve cinselliğin bahsekonu özelliklerden beslenmesini kastediyorum. güzel kadın - yaşlı veya çirkin adam birlikteliğini de kısmen açıklar bu eğilim.
 • bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.
  bırakın zeka prim yapsın. şu ülkede, şu dünyada zeka prim yapsın artık.

  zeki seks.. her pozisyonda atom parçalansın.