şükela:  tümü | bugün
  • yerli silah üreticisi sarsımaz silah sanayisinin yeni polimer gövde silahı.
    egm ve tsk'nın açtığı ihaleyi kazanmıştır mayıstan itibaren türk polisi ve askerine dağıtılacak.

silahın özelliklerine buradan

ulaşabilirsiniz.
  • görüntüsü gayet güzel mekanizmadır. sar 9 almadan önce canik tp 9 sf elite safety almayı düşünüyordum lakin sar 9 elime daha iyi oturduğu için aldım. yerli silahlar arasında tercih edilecek bir kaç silahtan biridir. mermi atım yatağı dolu ilen tetik üstündeki mekanizma sağa çıkarak kırmızı renk ile uyarmaktadır. (iğne kurulmuşken de tetik kenarı kırmızı renk alıyor) atış yapması keyifli, isabet istatistiği ve diğer dinamikler konusunda bir şey diyemeyiz sonuçta özel harekat/özel kuvvetler mensubu değiliz. ayrıca görgü kuralları gereği kuzucuğu çıkartmıyorum, o çanta benim bu çanta senin geziniyor. (daha bir kez belime takmadım) görgü kurallarını yerine getirebilecek, vergisini ödeyen ve yüksek tahsilli vatandaşlar için gayet yeterli, taşıması rahat bir silahtır.
  • sahibi olduğum silah. açıkçası zigana 63 modeli almaya gitmiştim ama silahı elime alınca farkını hissettirdi. kampanya yapmışlar fiyatı 3250 tl'den 1975'e çekmişler. silahın güvenlik tertibatı güzel olduğu için de tercih ettim. kutusundan her el içine uyacak kabza parçaları çıkıyor ancak şunu söylemem gerekiyor ki içinden çıkan deri kılıf değil plastik özel bir kılıf çıkıyor ama ben pek beğenmedim malzeme kalitesi de kötü aynı kılıfın farklı versiyonlarını da gördüm daha kaliteli malzemeden yapılmıştı. onun dışında malzemeler gayet iyi görünüyor. tavsiye edebileceğim bir silah.
  • kabza tasarımı hk vp9'dan kopya, tetik sistemi glock'tan kopya yerli bir tabanca. abd. versiyonu 17 mermi kapasiteli şarjör ile gelirken bizdeki 15 mermi kapasitesi ile geliyor; ancak 17 mermi kapasiteli şarjör ile de gelecekmiş yakında.*

incelemelerde tetiğinin yağ gibi olmadığı söyleniyor. bu fiyat aralığındaki rakibi canik tp9 sfx. onun da tetiği için aynı şikayet var; ama onun tetiği ufak bir modifikasyon ile yağ gibi oluyormuş.

yerli tabanca alsam tp9 sfx ile arasında kalacağım tabanca olur. tp9 sfx'e deltapoint reflex sight monte edilebiliyor. sanırım sar9 için bu pek mümkün değil; ancak yine de glock tarzı tetik güvenliği olan da bir tabanca istiyorum. çok aradayım, gidip bir iki atış yapmam lazım bunlarla.
  • biraz walther p99 adlı tabancayı andırıyor gibi ama bilemedim. anlayan yazarlar aydınlatır ise iyi olabilir.

(bkz: iyi forumlar)
  • birçok kişinin üst tarafındaki boyanın çabuk çıkmasından şikayetçi olduğu tabanca.

ayrıca gözlemlediğim kadarıyla benzeri modellere göre daha ağırdır.