şükela:  tümü | bugün
  • kitap tasarımları oldukça şık, cicili bicili yazardır. kitaplarına gelince, soap opera tarzı yazmaktadır. kahramanların başına mutlaka bir felaket gelmiştir ve hayatlarının dönüm noktası bu felaket olmuştur, sonra klasik küllerinden yeniden doğan anka kuşları seramonisi. psikoloji, sosyoloji, bilim sanat kitapları okumaktan sıkıldıysanız arada sırada sarah jio kitapları okumanızı tavsiye ederim. hikayeler ve anlatım basit ama ara sıra kuşlar böcekler fena olmuyor.
  • her gün bir kitabını okuduğum yazar. dün mart menekşeleri bugünse yağmur sonrası'nı bitirdim. sırada son kamelya var. akıcı anlatışı, olayları hep bir mektuba bağlayışı falan insan okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor bile. daha çok kitabı olsa da hepsini okusam hatta.
  • sadece yağmur sonrası kitabını okudum. tatilde okuyacak kitap bitince annemin kitaplığından aldım. aslında kapağından anlamam gerekirdi tam bir romantik kitabı olduğunu. ama arka kapakta cinayet filan deyince belki sarar dedim. başı sonundan belli, konusu sığ bir kitaptı. anladığım kadarıyla diğer kitapları da öyleymiş. romantikler veya romantik kitap sevenler sevebilir belki ama ben sıkıldım. yarım bırakmama huyum olmasa bırakırdım.
    edit: burada o anki ruh halim nasıldı ise kadınlara giydirmişim. düzelttim.
  • çevremdeki fazla entellektüel tiplerin "bir şey katmıyo bu romanlar yeağğ" diyerek küçümseyen bakışlar attığı romanların yazarıdır. gayet de katıyor efendim, su gibi akıcı, sıcacık her biri.
  • son kamelya kitabını geçen hafta okuduktan sonra fazlaca abartıldığını düşündüğüm yazardır. kurgusu güzel ama ayılıp bayılacağım bir anlatımı yoktu. işin içine bir kaç tutam polisiye girmişti belki o sebepten beni cezbetmedi kitap. piyasada çok ses getiren kitaplardan elif şafak sonrasında uzak durmaya çalıştığımdan ilk kitaplarını okumadım. şimdi bir de onları okuyacağım.

tüm bunlar bir yana kendisi çok hoş bir bayan. ve evet kitap kapakları da çok ilgi çekici.
  • yanimda kitabimin olmadigi yerler ve zamanlarda birilerinin kitaplari arasinda surekli karsima cikmis yazardir kendisi.vakit kisitliyken okudum ben de.kitaplar soluksuz birakti mi hayir.sakin,basit,cabuk bitiyor.yine de hicbir sey yapmak istemiyorum sadece gunum huzurlu gecsin denilen zamanlarda dikkati dagitip iki uc saatlik bir rahatlama verebilir kitaplari.
  • göbek adı şükrü olan yazar. kaynak: espritüel ve yere yakın götüm. `:sükrü saraahh ciyoo stadında elli iki bin kslsşsşs ayhh was here`
  • 7-8 kasım 2015 de türkiye'de imza günü düzenleyecek yazar
  • bugün tüyap kitap fuarında imza günü olan romantik yazar. saatlerce bıkmadan usanmadan aç biilaç (yayınevi çalışanlarının yalancısıyım) kitap imzalayan ve gülümsemesini kaybetmeyen yazardır ayrıca. sempatik ve cana yakın bir duruşu vardır.
  • daha önce hiçbir kitabını okumamış birisi olarak yorum yaptığımı peşinen belirtmek isterim:

sanki tam bir pazarlama harikası. mega holdings gibi sadece türkiye'de biliniyor gibi. türkiye dışında nerdeyse tanınmıyor. özellikle instagram ve facebook fotoğraflarının %90'ını beğenenler ve yorum yapanlar türkler. kadın sanki abd'de ingilizce yazmıyor da türkiye'de türkçe yazıyor. hatta iki kitabı da dünya çapında ilk olarak türkiye'de basılıp yayına girmiş.

sürekli olarak times best seller listesine girdiğini öne çıkarıyor ancak 2012 yılında bir kere fictional dalında sondan tek eseri ile girmiş listeye.

buna ek olarak internet sitesinde çıkan google reklamında kendi kitabının reklamı çıktığını gururlanarak söylemiş ama bilindiği üzere ilgi alanına göre(google araması) çıkıyor reklamlar. kendi adını ve kitabını arattığı için reklamda da o çıkmış ama sanki rassal olarak çıkmış gibi sunmuş.

bir de fazla şüphecilik ama kitapevlerinde çektiği ve kitaplarının best seller listesinde gösteren standalarda kitapları hep en önde, sanki hızlıca kendi kitaplarını koymuş da fotoğraflarını çektikten sonra geri yerlerine koymuş gibi.

uçak, kafeterya, havaalanı gibi yerlerde kendi kitaplarını okuyanların fotoğrafını çaktırmadan çekip yayınlamış ama sanki kitapları gibi bu da kurgu gibi.

son olarak bu kadar genç, güzel, büyük göğüslü ve üç çocuk annesi bir kadının bu kadar başarılı olması imkansız.

son yazdığım şaka olmak sureti ile diğer maddelerde ciddiyim. avrupa yakası dizisinde ata demirel'in oynadığı karakter farklı kitapları birleştirip best seller listesine giriyordu, aklıma o durumu getirdi.

netice olarak türkiye'de özellikle kadın arasında cidi bir okur sayısına sahip gibi görünüyor. ne olursa olsun o kadınlara bir şekilde kitap kapağı açtırmayı başardıysa bence başarılıdır.

https://www.facebook.com/sarahjioauthor
    https://www.instagram.com/sarahjio/