• 100 metre kelebek stilinde yeni dünya rekorunun sahibi isveçli yüzücü.

sayesinde az önce sporcu olup olimpiyatlara katılma; üstüne bir de dünya rekoru kırmanın bir insan için ne güzel şeyler olduğunu düşünüp efkarlandım.
  • gun asiri dunya rekoru kiriyor. 100 metre serbest (kisa kulvar)'da cate campbell'a ait dunya rekorunu kirdi bugun moskova'da. inanilmaz.
  • adını son 4 dünya şampiyonasında da duyup bunların üçünde altın madalyalarını, rekorlarını izledim, ama henüz 22 yaşında. dünya rekorlarının sahibi olduğu kelebek sprint yarışlarında rakipsiz, ama bu yetenek ve teknikle serbestte de daha fazla altın madalya alacağını düşünüyorum. bu kadar iyi, rekortmen bir yüzücü olarak, hala dünya şampiyonu olduğu yarıştan sonra havuzdan çıkıp bir kız çocuğu heyecanıyla havuz kenarında yürüyecek kadar da sempatik.
  • 2016 rio de janerio olimpiyatları100 metre serbestte katie ledecky'i çok zorlasa da gümüş madalyaya razı oldu. süper atak yaptı ama altın için yetmedi.
  • bugun yine havuzu aglatacak isvecli platonigim.

yapistir gec, kulacina kurban oldugum.
  • dünya rekorunu resmen bir parmak boğumuya kaçırdı. ofiste bile bir şekilde izledik ama sonunda buruk oldu sevincimiz.*
  • daha once futbol ve hentbol oynamis ama yuzucu bir arkadasi sayesinde bu spora yonelmis. bireysel sporlari da sevdiginden almis yurumus sonra da. su an dunya rekortmeni ve olimpiyat sampiyonluklarini dusununce o arkadasa baya bir tesekkur borclu herhalde.

ayrica idolu de zlatan ibrahimovicmis.

az sonra da budapeste'de bir dunya rekoru daha kirabilir ayrica.*

edit: sampiyona rekoru geldi. o da olumlu.

edit2: 50 metre serbestte dunya rekoru da geldi (kalpkalpkalp)
  • 2024 dünya su sporları şampiyonası kadınlar 50 m kelebek finalini, 24.63 sn'lik derecesiyle kazanan 30 yaşındaki isveçli yüzücü. tüm zamanların en iyi 3. derecesi.

2015-17-19-22 ve 23'ün dünya, 2012-14-16-18 ve 22'nin avrupa şampiyonu, dünya rekortmeni sjöström, katie ledecky'den (800 serbest) sonra, dünya şampiyonası tarihinde bir dalda üst üste 6 şampiyonluk kazanan 2. yüzücü. 2009'dan bu yana 13'ü altın, 7'si gümüş, 3'ü bronz olmak üzere toplam 23. madalya (22'si bireysel) kazandı.

paris 2024 olimpiyatları'nda 50 serbest dışında bir bireysel yarışta yarışmayacak. 100 serbestin dünya rekortmeni olmasına karşın bu dalda yarışmayacak. tüm gücüyle 50 serbeste odaklanıp olimpiyat şampiyonu olmak istiyor.

edit: https://twitter.com/…age/status/1758888095745994826
  • üçüncü köprüyü bu ablanın* omuzlarına da yapabilirlermiş;

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…3840ba0e1.jpg

hele o kanatlar nedir abi öyle, erkek yüzücülerde bile bu kadar olmuyor lan. sevgililerini de dövüyordur bu...

200 metre serbestte katie ledecky, federica pellegrini ve kariyerinin zirvesinde olması gerekirken formu düşmüş olsa da ümidimizi kesmediğimiz missy franklin'le mücadelesini sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • aşırı güzel değil mi? kendisini görünce abla sen ne yaptın gidip manken olaydın ya dedim sığ bi şekilde. fakat aşırı güzel ve kendisini yaşlı sanıyordum. gerçi muadillerinin yanında yaşlı kalıyor ama benden de küçükmüş. millet neler yapıyor be.
hesabın var mı? giriş yap