şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir sosyal medya şeysi. buradaki kullanıcılar birbirine anonim şekilde mesaj yolluyor ve bunun sonucunda mesaj alan kişiler eleştirileri okuyup ona göre kendini düzeltiyor yada düzeltmiyor*.
    hem mantıklı hem de mantıksız. bir sürü insan anonim olduğu için karşı tarafa kırıcı sözler edebilir. başka bir etken ise anormal olmayan davranışını anormal zannedebilir ve şüpheye düşebilir.

edit: telefonun kelime düzeltme problemi
  • yapıcı olarak kullanıldığı sürece faydalı olabilen uygulama.
  • arapça "dürüstlük" demekmiş. 3 kişilik bir suudi firma tarafından geliştirilen bu uygulama şu anda snapchat üzerinden istediğiniz kişilere anonim mesajlar göndermenize yarıyormuş. 300 milyon kişi indirmiş, bu aralar oldukça popüler.
  • tam sahalarda görmek istemediğimiz hareketler, oh la la.
    https://theintercept.com/…ploads-your-address-book/
  • acaba bunun modası ne zaman geçecek, merak ediyorum. şu sıralar herkesin instagram bio'sunda var bu.
  • bir mesaj aparatı. fakat gönderdiğiniz mesajları anonim olarak yolladığınızdan gönderiyi alan kişi kimden geldiğini kesinlikle bilmiyor.
    ve cevap alamıyorsunuz. enteresan bir uygulama bu yönüyle. ama faydalı olduğunu da düşünüyorum.
  • sarahah, insanların size eleştirilerini yazabilmeleri adına ortaya çıkmış bir anonimlik uygulaması. app store'da en çok indirilen uygulamaların arasında.

kullanmayı çok sevdim, daha doğrusu seveceğime inanıyorum. connected2.me insanlara kolay bağlanan biri olarak uzun süre kullanımda duygusal olarak yorulduğumu fark ettim. yaklaşık 4 ay kullandım. sarahah'ta ise, hem insanlarla etkileşim halinde olacağım hem de yanıt veremediğim için bağlanamayacağım onlara.

bana yöneltilen soruların arasında cevaplandırılabilecek olanları ise bu entry'i editleyerek cevaplayacağım.
  • (bkz: app store)’da az önce popüler ücretsizlerde ilk sıralarda görüp, bu ne uygulaması diye denemek için indirdiğim ama üye olmaya çalışınca hata veren saçma uygulama.
  • eğlenceli gibi duran bir uygulama. deneyip denememe arasında kaldım. *
  • sorduğum sorunun nasıl cevaplandığını bilmedikten sonra neye yaradığını anlayamadığım uygulama.

birşey soruyorsam geri dönüşümünün olması gerek. bu haliyle çok yavan.