şükela:  tümü | bugün
 • alfabetik siraya soktugu jazz arsivini benimle paylaşan, yardimsever. o arsiv, sanirim somaliye de yeter afrikaya da bize de. yeme de yaninda yat hatta.
 • "ekşi tüm semtleriyle istanbul gibiyken, sourberry sıcak bi tatil beldesi gibi" özlü sözünü söylemiş sourberrysever yazar.
 • ne kadar konuskan oldugunu, yazdigi entry'lerden bizzat anlayacaginiz adam. cok konusuyor ama özür dilerim böyle karı gibi dır dır etmiyor neyse ki zira oyleleri de var.. anlatiyor da anlatiyor siz de bir guzel dinliyorsunuz ve bundan mutluluk duyabiliyorsunuz. "bir sus be kardesim kafa bu kafa" demiyorsunuz. "konus daha. konus, az bu" diyorsunuz aksine. ve yanimdaki sesi köklenmis televizyon yuzunden dogru duzgun cumleler kuramiyor olabilirim fakat yine de yazmaya devam ediyorum. bir susayim ben artik.
 • karma diye bir şeyin varlığına şüphe bırakmayan insandır. askere gitmeden önce müzik arşivini gönderir, ben ve sourberry dinleyicileri kendisine iyi dileklerde bulunuruz ve boğaz manzaralı bir yerde askerlik yapmaktadır şu an. ben ilgisi olduğunu düşünmekteyim.
 • naber okur

  bu gece seninle burada buluşmaya karar verdim.. konu ise bulunduğuuz yerin ithaf olunduğu kişi, şarap dumanı.

  çünkü seninle olan konuşmalarımı okur, yani sen de esasında bir kişi dğeilsin birden fazlasın, ama sonuçta benim için birsin, biriciksin.. neyse, seninle olan konuşmalarımın bulunduğu sitenn adresini verdim kendisine.. o anda o siteyi kim okuyor ise, okur odur, kalkıp da beni gizli sırlarını paylaşmakla suçlama.. zaten sır varsa da benimdir..

  neyse okur,

  gördüm ki.. yazdığım kelimeler, şarap dumanı nam kişinin zihnine, belki de istesem de zerk edemeyeceğim bir yerden girmiş, ilerlemiş de gitmiş..

  ee okur.. neden böyle oldu dersin? yazılardan mıdır sırf? değildir okur, kendini komik druma düşürme.. tek sebebi, şarap dumanı kişisinin zihnindeki gri hücrelerin yeteneğindendir, kabiliyetindendir..

  nasıl anlatsam.. yani cancağzım, bir sabunlu su al eline, bir yuvarlak bir şey sok, sonra üfle.. bir balon olur, uçar da gider değil mi.. burada üflemenin etkisi ne kadar çok ise de, şüphesiz sabunlu su olmaz ise, üflenen hava şu alemde dağılır gider, izi bile kalmaz..

  burada kendisi her ne kadar sabunlu suya benzetilmişse de, kendisine üflemek niyetim hiçbir vakit olmamıştır, bu da bu yazının cin fikirli kapanışı olsun.

  hadi okur, bundan sonra buluşacağımız adres eskisi gibi hala, değişmiş değil, http://santralin.blogspot.com/

  bu da benim, başkasının adının altına bile reklam verebilecek bir zihniyette olduğumu göstersn dursun.
 • bilimum etkenle zaten güzelleşmiş bünyeme bir de silah zoruyla tekila içirtmiş adamdır..bardağın, shot bardağının dayısı modunda iri olması yetmiyormuş gibi, 2mm dudak payı bile yoktu anasını satayım
  ha bunları yaptığı yetmiyor, insan kusarken kova falan tutar di mi..yok anasını satayım, ben yatıyorum diye kaçtı
  allaaan trakyalısı
 • tekirdağ top ten'i yapsam, ilk 3'de rakıyla çekişirdi bu gadasını yidiimin herifi. hala çekişir de, artık bu şarabın dumanı istanbullarda tütecek...
  istanbul'un peyote güzelleri, tekirdağ altın serisinden gönderiyorum size.. hoşbeş de eksik etmeyesiniz sakın
 • ekşi duyuru'daki şu soruya:

  http://www.eksiduyuru.com/index.php?m=d&id=335585

  yani şu soruya:

  "aldattim..
  3 senelik erkek arkadasım b.yi en yakın arkadası c. ile aldattım.ama o da beni aldatmıstı odesme degildi bu aklıma girdi c.karsı koyamadım ..b.,c.yle msjlarımızı okudu ve anlamadı okudugu msjlar gayet resmiydi cnku sonra c.ile ikimizinde gecmisinden dolayı agır kavgalar ettik ve bni terketti ama bna b.nin intihar ettigini v öldgnu soyledi cok uzuldugumu farkedince agzıma sıctı bu bi kanıtmıdır beni sevdigine dair?? c. yi pisman etmek istiyorum ben neleri goze aldım ne yapsam ki????"

  aşağıdaki cevabı yazmış yazardır:

  3 senelik erkek arkadaş = b
  erkek arkadaşın en yakın arkadaşı = c
  sana da x diyelim.
  ilişkinizin gidişatı da = y

  c, b'nin en yakın arkadaşıysa ortak çarpan parantezine alalım. bu durumda

  c(b+x)=y
  cb+cx=y
  cx= y-cb (bu sonuca göre c ile bi ilişkiniz olabilmesi için c veya b'nin sıfır olması gerekiyor. ki b intihar edip öldüğüne göre b'yi sıfır alırsak

  cx= y-c*0
  cx=y ( bir ilişkiniz olabilir)

  ancak siz c'yi pişman etmek istediğinize göre 1/2 ile çarpmalısınız. bu durumda;
  (c*1/2)*x=y
  c/2*x=y
  cx/2=y
  cx=2y sonucunu elde ediyoruz.

  matematiksel sonuçlar gösteriyor ki c'nin ağzına sıçmanız ilişkinizi iki kat güçlendirecek, tutkulu, alevli bir birlikteliğe yelken açmanızı sağlayacak.

  bilim asla yalan söylemez. ilmin, fennin ışığı sizinle olsun.

  sarap dumani (03.12.11 02:28:43)

  soruyu soran, sorusunu siler miler diye, linkin yanında kopi peyst de bulunsun dedim. bi de bu cevabın ebediyete intikal etmesine, gönlüm razı olmadı.