şükela:  tümü | bugün
 • sarap insani;

  kokulu tealight yakar, organize hareket eder, peynir tabagi hazirlamak icin dakikalarca harcayabilir. evi genelde derli topludur. wc'sinde muhakkak o pist pist eden kavunlu kokudan vardir. ickileri pek karistirmaz, geceye sarapla baslar, sarapla bitirir. evde sigara icmemeye ozen gosterir, misafirleri kibarca balkona gonderir. bunlarin perdeleri de asla sararmaz. evde partilerken "aman arkadaslar koltuklara bi sey dokmeyelim" diye uyarir. pizza siparis ederken en ince hamuru secer. imzaladigi tum sozlesmeleri okur oyle onaylar.

  - pimpiriklidir.

  bira insani;

  mumla pek isi olmaz. tv'nin isigindan yararlanir. ne zaman ne icecegi belli olmaz. bazen sabahin korunde marketten 2 ekmek 3 bira siparis edebilir. ve genelde odemeyi sonra yapar. evi daginiktan biraz daha daganiktir. her an bi koltugun arkasindan acilmamis bi sise bira cikabilir. her oda da her daim sigara icilebilir. belki de fazlasi. bunlar durumu cift lavasta siparis eder. kafasi guzelken bos senete imza atar.

  - samimidir.
 • şarap insanı: ben, evet sen

  bira insanı için: (bkz: tahtelbahir)
 • allahın fakiridir. viski alacak parası yoktur.

  p.s*
 • ikisi de olduğum için malesef karaktersiz çıktığım karşılaştırmadır
 • şarapçıların suratı kırmızıdır, sanat müziği dinler.
  biracıları belli yaştan sonra göbeklenir, rock dinler veya arabesk dinler.bazısı jinekomasti olur, bir kısmı ödemli gibidir.büyük bardağı fuller kafa yapması için çok içer, çok işer.
  rakıcıların dişleri çabuk çürür, dökülür. suratları çöker.meyhane şarkıları veya esin engin tarzı şarkılar dinler.erken yaşlanırlar.
  viskiciler al yanaklı olur. klasik müzik dinler. patrondur. kadehi az doldurur yudumlar.
  not:alkol almam..gözlemlerimdir.
 • şarap insanı yoktur, parasız insan vardır.
  şarap diyince illaki köpek öldüren şarabıakıllara niçin gelir lan. ey malibusunu içtiklerim.

  şarap zarafettir aristokrat’tır.

  aristokrat’lar arislar’a karşı diye düşünmeyin zira bira avam’dır aq.

  not : geçen gün 3 bira yuvarladım, aris olarak avam’ım lan. evet.

  edit:imla
 • viski der gecerim.