• çok iyi şarkı.

"cenazesinde üç kişi vardı
    biri allah'ın emri imamdı."
  • çok güzel şarkı lan.

gına geldi artık 2 ay süren sikik ilişkisini 12 ayrı parçaya bölüp bir albüm çıkaran, 2 cümle söz yazıp birisini nakarat yapan özentilerden. hep aynı şeyleri dinlemek o kadar boğuyor ki insanı böyle güzel şarkıları dinleyince nefes almış gibi oluyorsun.

link
  • "ne komşuluk kalmış bu mahallede
    ne dayanışma
    bana sorarsan en iyisidir
    şarapçı remzi amca"

sözleriyle başlayan, yüreğimi hoplatan muhteşem ötesi bir güney marlen şarkısı.belki de böyle birisini tanımış olduğumdandır. manisa'da 'şarapçı orhan' vardı bir zamanlar. o zamanlar yaşım küçüktü yanına gitmeye korkardım ama herkes bilirdi ondan zarar gelmeyeceğini.. şarap parası verdiğin zaman istediğini yaptırabilirdin o'na. kimi zaman beyaz saraya,natoya, taylanda küfretti , kimi zaman da duvarlara yazılacak sözler söyledi. yunanistanı dünya siksin

kimi zamanda spor anketi yaptı;
    -size en anlamsız gelen sporlar?
    şarapçı orhan dayı anasının amı gibi sporlar

youtube'da cenaze videosu'da var ama onu burada paylaşmayacağım. çünkü şarapçı orhan dayı ölmedi, bir üzümün çekirdeğinde yaşıyor hala..
  • saygı duyulası birini anlatan saygı duyulası şarkı.
  • bir dostumun tavsiyesiyle tanıştığım ve çok beğendiğim (bkz: güney marlen) parçası.
    ilk dinlediğimde “herhalde orhan veli şiiridir” bile dedim fakat değildi.

https://youtu.be/fip9-3_bg08
  • bir güney marlen şarkısı.
  • spotify alternatif listesinde denk geldiğim ve arka arka 5 kere dinlediğim, güney marlen parçasıdır.

özellikle içindeki sözler gerçekten çok güzel dizayn edilmiş şarkının içine. seni bi' şarkıyla sevdik şarapçı remzi , şayet gerçek hayatta da var isen ruhun şad olsun.
  • herhangi bir yerde bu şarkının nakaratını yaşar gibi söyleyen birini görürseniz bilin ki kafkabiri’dir o. artık aşk içerikli, ayrılığı anlatan birbirinin aynısı birçok şarkıdan o kadar sıkıldım ki. güney marlen buna tepki olarak doğmuş gibi. ki söylediği, yazdığı diğer şarkılar da bu şekilde.

(bkz: kaldırımları işgal eden arabalar)

şarapçı remziyi koruyalım.

bu şarkıyı sevip dinleyen insanları sevelim.
  • temiz şarkı.

iddiasız ve sakin. afferin ya.
  • hikaye anlatan şarkılara ayrı bir ilgim var. bu da onlardan. kendi halinde, sade, öyle bağırıp çağırmadan sakin sakin derdini anlatırken insanın da içini sızlatıyor.
    durduk yere üzülürsün. öyle etkili.
hesabın var mı? giriş yap