şükela:  tümü | bugün
 • ihtişamlı yapılara verilen isim, içinde krallar, devlet başkanları (bkz: beyaz saray), padişahlar (bkz: dolmabahce sarayi), kalir.
  harika yapilardir, gezilmesi gorulmesi gereklidir.
 • tekirdag'in bir ilcesi.
 • bir muhallebici... (bkz: saray muhallebicisi)
 • bir halı markası ayrıca.. soylu ve yün olanından.
 • (bkz: saray pazari)
 • dünyanın en eğlenceli markalarını üreten bisküvi çikolata şirketi. başlıca ürünleri şöyle sıralanabilir :

  tönbek kek (bildiğimiz topkek)
  çikilop (halley tadında bişeydi galiba)
  eldenele (dokuz kat taklidiydi yanılmıyorsam, eldenele bu ne ya ücret mi uzatıyoruz nedir)
  dombi (meyve suyu markasıdır bu hatta alıp içmişliğim bile vardır)
  sörf (albeni tadında birşey rüştü çıkıyordu reklamlarına)
 • fatih akyel in memleketi
  tekirdagda
  bi de akyel parki var galiba hatta orada
 • saray gida hakkindaki ele$tiriler dogrultusunda firma yetkilileri a$agidaki metni gondermi$tir:

  "bir saray holding kuruluşu olan saray gıda , 22 yıldır bisküvi , çikolata ve şekerleme sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. sektöründe ilk kez beş ürün grubunda birden(bisküvi,çikolata,gofret,kek ve sakız) iso 9002 belgesi alan , ve yine sektöründe ilk , türkiye genelinde 19. sırada iso 14000 çevre yönetim sistem belgesini almayı başarmıştır. sektöründe hep yeniliklere imza atan saray , türkiye de, sektöründe ilk açma bantlı paketleri ,tüketici ile tanıştırmış, ekonomik boy ürünlere giren ilk firmalardan olmuş, kullandığı özel korumalı ambalajlar ile müşterisine daha kaliteli ürünler sunmuştur(bkz: ekonomik rulo prens), kek üretiminde sektöre giren ikinci firma olan saray, rulo keki türk tüketicisine sunan ilk firma olmuştur.

  türk ve dünya tüketicisinin belirlenmiş ihtiyaçlarına göre standart üretim yapmakta olan saray , bunun yanında 5 milyon dolarlık ar-ge ve tanıtım bütçesi ile de doğanın bizlere sunduğu olanakları , tüketicisinin hizmetine , özellikle son dönemde , sebze ve meyve lifli light ürün grubunu çıkararak farklı bir lezzet ve çeşit sunmuştur.(bkz: saray light ürün grubu) ve yine cipsin kıtırlığını ve doğanın harika çörek otunu birleştirerek yepyeni kraker grubunu piyasalara sunmuş ve olumlu tepkiler almıştır.

  ulusal ve uluslar arası bir firma olan saray , türkiye de gıda sektörüne yeni bir nefes , yeni bir renk kattığını düşünmektedir, mutfak grubunda ürün portföyünü genişletmiş bilinir markalı toz çorba, ay çiçek yağı, salça , gibi ürünlerinin yanı sıra içecek grubunda rici rick markalı meyve sularını çıkarmıştır. amacı dünya gıda devleri arasında yer almak olan saray, hiçbir zaman birilerine benzemek veya benzetilmek adına hiç bir ürününü piyasaya çıkarmamış , tam aksine, tamamen realist ve bilimsel araştırmalar sonucu belirlenmiş ihtiyaçlara göre standart ürün üretimleri yapmıştır. hedefini hiçbir zaman türkiye ile sınırlı tutmayan saray , bugünlere gelmesini tüketicisinin isteklerine her zaman cevap verebilme yetisine ve rekabetçi politikasına borçludur.

  65 ülkeye ihracat yapan , sektörünün ikinci büyük ihracatçısı saray , bugün bir çok ülkede ilk marka olarak akla gelmektedir. 2000 kişilik profesyonel ekibi, yaş ortalaması ile çok genç bir firma olan(27) saray , uluslar arası arenada seçkin bir kurum olarak yerini almaya devam ettirecektir."
 • akdeniz bölgesi civarında göçebe hayatı yaşayan yörüklerin, küçükbaş hayvan kılından imal ettikleri, oldukça geniş çadırlarına verdikleri addır.
hesabın var mı? giriş yap