şükela:  tümü | bugün
 • "cumhurbaşkanlığı’nın ankara’daki ve gökova’daki binalarının inşaatı için yapılan harcama 3.2 milyar tl’yi buldu. ankara’daki binalar için bugüne kadar 2.8 milyar tl harcanırken okluk koyu’na yapılan harcama 435 milyon lira oldu. cumhurbaşkanlığı bu yıl ikisi yüksek güvenlikli olmak üzere 26 yeni araç alacak."

  insanlar "çocuklarım aç." diye kendini yakarken, siyasetçilerin zevk ve lüks içinde yaşaması durumudur. kriz sadece bizi etkiliyor. insanların yüzde 50si de bunlara oy veriyor yıllardır. oy verenlere zerre üzülmüyorum. olan bize oluyor.

  kaynak

  edit: imamoğlu olsa o da yaparmış. mevcut kişinin yapmasını eleştirmek yerine, "geçmişte de yaptılar, bu olsa bu da yapardı." gibisinden düşündüğünüz sürece aç kalmaya mahkûmsunuz. müstehak.

  edit 2: bir aylık elektrik faturası 1 milyon lirayı geçen saray için "devlet kendi işlerini halletmek için yapıyor." diyenler de var. şaka gibisiniz gerçekten. bu lükstür, gereksizdir. bunu söylemeye bile gerek yok. bunların parasını bizden çıkardıkları için ülke bu halde. hükümet kendi işlerini halletmek için beni aç bırakamaz!
 • yaprak döker bir yanımız , bir yanımız saray bahçe.
  bir tarafta "çocuklarım aç" diyerek kendini yakan insanlar, bir yanda şatafatlı hayatlar.

  nasıl bir zamana denk geldik yarabbim!
 • ödeme garantili olup, hazineye yük olsa da, akp’nin yaptığı yollar, hastaneler, köprüler hep hoşuma gitmişti. çankırı’da yaşıyor olduğum için geçemesem de, insanlar faydalansın istiyordum.

  örneğin; izmir otobanı, osmangazi köprüsü... muhteşemler. tamam ben geçemiyorum belki ama yatırım yatırımdır. fatih terim kaybedilen bir maç sonrası “sikerim oynayacağınız oyunu” diyip, florya’dan kalkıp üçüncü boğaz köprüsünden, osmangazi, sonra izmir otobanıyla 4 saatte alaçatı’daki yazlığına gidebiliyor mu? ben ona bakıyordum.

  krizde ucu bana da dokunmaya başlayınca “artık benim için akp bitmiştir” dedim. işim bozuldu. özveriliyle asgari ücret alarak çalıştığım işimden çıkarıldım. 1 senedir işsizim. artık çorbam kaynamadığı için, oy moy yok size.

  seçim zamanı bazı belediyeleri zorlamayı düşünüyorum. tekrar işe alınırsam, bu kararımı gözden geçireceğim.

  cb sarayları da çok şık olmuş. söylemeden edemeyeceğim. gezdim gördüm. konaklamışlığım bile var neyse ki onlar millete kalıyor.
 • ohhhhh geçir birader. azıcık acıyorsam bu halka anam avradım olsun. siktirin gidin soğan kemirin , alnı secdede , oyna devam.
 • ama tank palet fabrikasına 50 milyon dolar yok.

  o kadar haram ediyoruz, bir taraflarından da gelmiyor ki
 • (bkz: #102069999)

  malum kitle tarafından savunulmayacak çünkü malum kitle bu haberlerden bihaber yaşıyor. havuz medyasında bu haberlerden birini bulamazsın. bunları ancak sen ben biliyoruz ve sadece biz dertleniyoruz. ülkenin %50'sinin ülke sikinde değil.
 • adam pablo escobarın siyasete girmeyi başarabilmiş versiyonu resmen.

  türk halkının sırtına yüklenecek harcamalar.
 • malum kitle tarafından kendileri harcıyormuşcasına savunulup coşku ile karşılanacak bir haberdir.
 • allah belanı versin tayyip. en azından son 8 yılda sana oy verenlerin de allah belasını versin. beyni olup aklı olmayan herkesin allah belasını versin de insanlık medeniyeti olarak artık bir üst seyeye geçme umudumuz olsun.
 • bunu savunan insanları görünce "kollektif salaklık" diye kendimce tanımladığım olgunun ne kadar gerçek olduğunu görüyorum.