• yaprak döker bir yanımız , bir yanımız saray bahçe.
    bir tarafta "çocuklarım aç" diyerek kendini yakan insanlar, bir yanda şatafatlı hayatlar.

nasıl bir zamana denk geldik yarabbim!
  • ödeme garantili olup, hazineye yük olsa da, akp’nin yaptığı yollar, hastaneler, köprüler hep hoşuma gitmişti. çankırı’da yaşıyor olduğum için geçemesem de, insanlar faydalansın istiyordum.

örneğin; izmir otobanı, osmangazi köprüsü... muhteşemler. tamam ben geçemiyorum belki ama yatırım yatırımdır. fatih terim kaybedilen bir maç sonrası “sikerim oynayacağınız oyunu” diyip, florya’dan kalkıp üçüncü boğaz köprüsünden, osmangazi, sonra izmir otobanıyla 4 saatte alaçatı’daki yazlığına gidebiliyor mu? ben ona bakıyordum.

krizde ucu bana da dokunmaya başlayınca “artık benim için akp bitmiştir” dedim. işim bozuldu. özveriliyle asgari ücret alarak çalıştığım işimden çıkarıldım. 1 senedir işsizim. artık çorbam kaynamadığı için, oy moy yok size.

seçim zamanı bazı belediyeleri zorlamayı düşünüyorum. tekrar işe alınırsam, bu kararımı gözden geçireceğim.

cb sarayları da çok şık olmuş. söylemeden edemeyeceğim. gezdim gördüm. konaklamışlığım bile var neyse ki onlar millete kalıyor.
  • ama tank palet fabrikasına 50 milyon dolar yok.

o kadar haram ediyoruz, bir taraflarından da gelmiyor ki
  • (bkz: #102069999)

malum kitle tarafından savunulmayacak çünkü malum kitle bu haberlerden bihaber yaşıyor. havuz medyasında bu haberlerden birini bulamazsın. bunları ancak sen ben biliyoruz ve sadece biz dertleniyoruz. ülkenin %50'sinin ülke sikinde değil.
  • malum kitle tarafından kendileri harcıyormuşcasına savunulup coşku ile karşılanacak bir haberdir.
  • basit bir hesapla, bu bütçe için her bir bireyin 41 tl ateşlediği ortaya çıkmaktadır.
    yeni doğandan yetişkine kadar olan, direkt cebinden fatura veya satın aldığı ürün üzerinden vergi vermeyenleri elediğimizde (yaklaşık 29 milyon kişi) her bir bireyin bu harcamalar için 64 lira ateşlediğini görürüz.

65 yaş üstünü de birtakım muaflıklarından yola çıkarak sistemin sınırında tutar isek, elimizde elle tutulur 42 milyon kişi kalıyor düzenli bir biçimde dolaylı vergilere mahsup. bu insanların %20'sini de işsiz, fazlasıyla yoksul veya sisteme entegre olamamış olarak hesaptan çıkarıyoruz ve bu saraylar için her birimizin yaklaşık 100tl ateşlediğini öğreniyoruz.

iş bu entryde, devlete, millete, hizmete vs dair diğer hiçbir harcama dikkate alınmamış, yalnızca yazlık- kışlık saraylarımızda oturmamak için bu sene kaç para ateşlediğimizi hesaplamak amacı içerisindedir.
  • henüz 2020 yılı için "bir saray'da şuraya yapacağız" diye aciklama yapilmadiği için artık tutumlu davrandığını düşünebiliriz.
    ısraf'tan kaçıniyor reis kör müsünüz acaba!
  • bunu savunan insanları görünce "kollektif salaklık" diye kendimce tanımladığım olgunun ne kadar gerçek olduğunu görüyorum.
  • akp'li fakire gidip, "bana 10 lira verir misin" desem, *paramız yok" der. ama her ay gelirlerinin ciddi bir kısmını saraya bağışlıyorlar. "hani paran yoktu" demeden kendimi alamıyorum.
  • fakirin cahili zengine zekat verirmiş
hesabın var mı? giriş yap