şükela:  tümü | bugün
  • özgür özel tarafından dile getirilmiş rejim sistemi.
  • yıllardır seçim üzerine seçim kazanan bir lideri çekmeyen, halkın itibar etmediği ve ülkesine zerre kadar faydası olmamış birinin beyanı... 18 yaşına gelen bir parti, geçtiğimiz 17 yılda tam 14 seçim kazanmış... sen milletin seçimini hazmedemez, darbeleri, bürokratik hegemonyaları özlemeye devam edersen daha çok konuşursun... konuşursun da, millet seni dinler mi orası ayrı bir konu... siz diktatör demeye devam edin, demokrasi palavralarınızı da kendinize saklayın... halk seçimini yapmış ve lideriyle yoluna devam etmektedir...
  • ak parti nasıl cehape zihniyeti diye algı yapıyorsa saray rejimi de yerinde ayarlamadır.
  • halkin kendi diyetini kendi ödemesidir.
  • bu seçimi de (bkz: darbe) hashtag'i ile kazanmaya çalışacaklar belli oldu.

hatırlatırım #105359013

saray rejiminin her yerinden yolsuzluk ve hukuksuzluk akıyor. tam da (bkz: ılımlı islam) projesine yaraşır şekilde. halkmış :) pandemi ayağına zorla kredi kullandırdığınız halk mı? domates 10tl oldu neyi anlatıyorsun?
  • saray dışındakileri zayıflatan rejimdir.
  • gözlemlerime göre, bu tanımlama tayyip erdoğan'ı epey bir rahatsız etmişe benziyor.

ben muhalefetin yerinde olsam, bundan sonra akp/erdoğan'dan bahsederken saray rejimi tabirini kullanırım.
  • totaliter devletlerin yönetim biçimini kast ettiğim günlük deyim. yargı, yasama, yürütme, medya erkleri saray’a bağlıdır ve denetimin askıya alındığı “baskı jejimi” olarak ifade edilebilir.

faşist iktidarların sıklıkla kullandığı ve eninde sonunda yıkılan yönetim modeli.
  • birilerini rahatsız etse de mevcut duruma cuk diye oturan tanımdır.

bu tanımdan rahatsız olanlar aslında bu tanımın içini doldurmak için her şeyi yaptılar ve sonunda istediklerine ulaştılar, e şimdi bundan niye rahatsız oluyorlar?
  • fransa'da versailles sarayı'nda zeta, sarkozy ve carla ile çok yediğimiz hafta sonlarının ardından yapardık.

sadece havyar yiyip şampanya içerdik. fantastik günlerdi.