şükela:  tümü | bugün
  • hayvani güzel, üste üstlük içinden cam kaşıklar çıkıyor.
  • hayatım boyunca nefret ettiğim bitter çikolatayı bana sevdirmiş şahane ürün. 100 gramının 31'i yağdır.
  • aynı zamanda hem bitter hem sarelle fetişi olarak bir kaç gündür rüyalarıma giren bu arkadaşın karton kutudaki promosyonlu ürününü bu sabah almayı başardım. paketten ilk çıkarttığımız an tabii ki kavanozunun karizması bir baştan çıkarma aksiyonu yaptı. siyah metal kapak hakikaten bitirmiş olayı. sonra tatma aşamasına geçtik ki o da ne. bitterin acılığından şikayet eden kanka bile kaşık kaşık götürmeye başladı. neymiş o kadar da acı değilmiş. neyse üçüncü kaşıktan sonra aşırı yüklemeye yenik düştü ve bütün kavanozun bana kalmasını sağladı. kavanoz şimdi bulaşıklıkta diyim kısaca siz anlarsınız tadını.

şükür tek kusuru var tıpkı her mükemmelin olduğu gibi o da fiyatı. yedi lira çakıyor 350 gr. olanına. muadilinden yani nutella eziğinden üç lira daha pahalı yani. neyse canım nutella eziği ekşici piçler yemesin zaten bunu.
  • nutella'nın götüne koyar.
  • lykos: (uzatilan bir kasik sarelleyi yedikten sonra) bu* hakkaten de insanin biraz icini bayiyor kasikla yiyince.
    assos: (iki gun once acilmis kavanozun dibini siyirarak) sorma icim kiyildi iki gundur...
    lykos: ... *
  • tadıyla, kıvamıyla, rengiyle, kavanozuyla, karizmasıyla kısacası her şeyiyle müptelası olduğum yeni arkadaşım. nutella'nın pabucunu her türlü dama atar.
  • vasati 1700 kalori içerir.
  • yarilanma ömürlerini nutella'yla kiyasladim:

750 gr nutella'nin yarilanma ömrü 1,5 gün
    500 gr sarelle bitter'in yarilanma ömrü 3 ay

buradan gerekli sonucu cikarabilirsiniz.

not: ölcümler bizim mutfakta yapilmistir.
  • böyle bi tat yok. yakmıyor, baymıyor. kavanozun şekline de hastayım.
    tek derdim boyutla. yareppim kim bunu bu boyutta yapmış, kavanoz bitmeden rahat edemiyorum. biraz daha küçük olaydı bari..
    her seferinde "yok bi daha almıcam" diyip, sonra kendime engel olamıyorum.
  • doyma hissini yok eden şeytan icadı.