şükela:  tümü | bugün
 • daha azeroth kurulmadan binlerce, onbinlerce yıllar öncesi titanların en büyük savaşçısıydı.. o'na tüm evrenlerin koruyucusu denirdi.. şeytani güçlerin saldırılarına karşı bütün gücüyle savaşmış bir titandı.. ancak nathrezimlerle savaşıp, onları yendikten sonra değişmeye başamıştır.. ilk önce pantheon'dan ayrılıp, kendine bir gezegen bulmuştur.. zamanla içindeki bu değişim diğer titanlara karşı büyük bir nefrete ve düşmanlığa dönüştü.. sonraları kıyamet kadar kalabalık, korkunç ve büyük burning legion ordusunu kurdu..

  diğer titanlar azeroth'a geldiler, içinde bulunan "old gods" ile savaştılar; onları zindanlara hapsedip düzenlerini kurduktan sonra dragon aspects'e azeroth dünyasının düzeninin ve korumasını teslim ettikten sonra çekildiler.. zaman içinde büyük kültür olan night elfler ve kraliçeleri azshara well of eternity ile uğraşarak, bilgisizce, evrene belirsiz ve düzensiz sinyaller göndermeye başladılar.. o ana dek titanların böyle bir düzen kurduğundan habersiz sargeras bütün dikkatini buraya yöneltir.. ve olaylar gelişir, günümüze kadar gelir..
 • hakkında, wow'un beşinci expansion'yla birlikte oyuna boss olarak dahil olacağına dair söylentiler dolanan titan. daha kil'jaeden'ı öldürmedik, caverns of time'daki well of eternity dungeon'ını saymazsak* queen azshara'nın yüzünü bile görmedik, hala emerald dream'e gidebilmiş değiliz ve blizzard tarafından çok büyük ihtimalle illidan'ın geri döneceği belirtildi.

  bu durumda, oyundaki bilinen en güçlü villain olan sargeras'ın olaya bu kadar erken girmesi, ancak planlarda büyük bir değişim* meydana gelmesi halinde söz konusu olabilir. tabi herifler bu kadar malzemeyi bir anda kullanma niyetinde değillerse. elbette bunlar sadece söylenti, ben pek ihtimal vermiyorum.
 • dünyaları yakıp yıkan wow antagonisti.koca warcraft evreninin en güçlü varlıklarından biridir.
 • dünya ona da kalmamıştır.
 • yeni gelen expansionda azeroth'da yarattığı yıkımın aslında iyi birşey olabileceğini savunan insanların olduğu, warcraft dünyasının en güçlü titanlarından biri. void'lere karşı antagonist tavrı kendisini haklı çıkarabilir. son gelen expansionda bu soruların cevaplarını alabilmemiz muhtemel. void lordlar sargerastan kat be kat yıkım oluşturması da olası. hak versem mi bilemiyorum altan.

  (bkz: anti hero)