şükela:  tümü | bugün
  • zamani beraberce paylasilmasini istenilen bireyin fazla alkol sonucu dengesinin bozulmasindan kaynaklanan bir ilgidir. ve napar yapar dagitir bunlar. " bi tuvalete gidiyim" ayagina gider, gidis o gidis... beklersiniz beklersiniz gelmez, sonucta banyoya gidip bakarsiniz, onu klozetin basina bagdas kurmus cenesinide klozetin kenarina dayamis vaziyette bulursunuz. oylede bir pozisyonda otururki , duvarla klozetin arasindaki o daracik yere sigmayi becermistir, olmadik deneyimlere girersiniz kaldirabilmek icin, uzun ugrasilar sonucu elini yuzunu yikayip cikarilir acik havaya, geri iceri getirilir, akabinde " boooogggkkkrtttt" diye bi ses duyarsiniz, sira kusmuk temizlemeye gelmistir ve bu boyle giderdir. kizilmaz hic bu insana, sadece yakinligin, candanligin getirdigi sicak ilgi vardir. mesakkatli ama tatli bir ugrasidir.
  • arkadas sarhos oldugunu kabul ediyorsa cok aci verici bir surec degildir, yardim almaya hazirdir, onunla iletisim kurmak nispeten kolaydir. eger sarhos oldugunu kabul etmeyen bir alkol komasi adayiyla berabersek hastane ve eczaneye yakin olmali, karsi cinsten ve karakoldan uzak durmaliyiz.
  • eger o kişi dısarda sarhos olduysa dahada beterdir durum.. once taksimin arka sokaklarında kaybolur.. bir şekilde kendisini bulup elele "lö lezbiyenmi bunnar??" bakışları arasında istiklali geçersiniz dolmuşlara varırısnız.. dolmuş hareket ettiğinde kusmaya başlar arkadaş.. bir anda dolmuşun içini yoğun bir koku kaplar. siz elinizle kusmukları toplarken tırnaklarınızın içine giren kusmuk parçalarına aldırmadan dua edersiniz dolmuşçu atmasın sizi diye.. dolmuştakilerin pispis bakışları arasından sıyrılıp bi yerde inilir.. bir arkiniz kagıt mendil almaya giderken siz caddebostan sahilinde arada özür dileyen ve yere düşen durmadan kusan dostunuza sahip çıkmaya çalışırısınız.. arada taksiler durur millet laf eder aldırmazsınız.. neyse arki gelir sarhos arkadas temizlenir ve bir taksiye atlanıp evine gidilier.. anne babasının yüzüne bakamadan arkadaşı içeri goturursunuz.. arkadas üstünü değiştirir yatağına yatar bi guzel uyumaya başlar. sabah uyandığında ise ilk sorusu "noldu? kustummu ben?" dir.. evet.. kendisi birşey hatırlamamaktadır.. ama siz görevinizi yapmış dostunuzu sağ salim eve getirmişinizdir.. ***
  • bazı durumlarda arkadaş gecenin bir yarısı kahve yapan bir mekana götürülür. kendisine en sertinden bir kahve söylenir. ama kendisi sarhoş olmadığını iddia etmekte içmeyi de reddetmektedir. sonra kahve yere düşer bardak kırılır olay çıkar, herşey başınıza patlar. kişi yatağına kadar taşınır, atılır, sinirle odasından çıkılır.
  • brolar arasinda ba$ariyla gercekle$tirilebildigi kanitlanmi$ olan bir durumdur. bir bro zilzurna durumda suti$ tuvaletinde uyurken, bir ba$ka bro onu gayet de guzel bekleyebilmektedir.
  • uğraşmak her zaman ilgilenmek anlamına gelmediği için, sarhoş arkadaşla dalga geçmek olarak da algılanabilecek eylem. sarhoş arkadaşla ilgilenmek pek eğlenceli değildir ama sarhoş arkadaşla dalga geçmek öyledir, haline gülersiniz bir güzel, o da sizle bir güler salak salak... tabii bir daha ki sefere sizin uğraşılan sarhoş arkadaş olma ihtimaliniz de yüksektir* ha ayrıca bunlar ittirince düşerler, çelme takınca da yuvarlanırlar, ama en güzel uğraşma metodu birinin sarhoş arkadaşın arkasında eğilmesi, bir diğerinin de sarhoş arkadaşı ittirerek ters takla attırtmasıdır. zaten sarhoş olduğu için baş ağrısını pek farketmez zavallı arkadaş kişisi...
  • dünyanın en zor işidir tabi arkadaşa göre, sarhoşken insanın maskesi düştüğü için, kimisi rezillik yapar kimisi kendi çapında zorluk çıkarmadan sızar bi köşede
  • sarhoş arkadaşla kafa kafaya vermek, bir iş üzerinde çalışmak. düzgün bir sonuç getirmesi beklenmeyen eylem.
  • sadece ve sadece çok seven arkadaşın katlanabileceği bir durumdur.diğerleri yanınızdan "aayyy yine mi?" diye çekip giderken o gözünüzde sevgisizlikten oluşan göz damlalarını görür ve kolunuza girerek varlığını hatırlatır.bir anda o sadece sarhoş arkadaşına yardım etmiş olmaz,belki de onun hayatını kurtarır.
  • en kolayi arkadası dans pistine birakmaktir bir müddet, elinde alkol ve turevi birsey varsa alinip yerine meyve suyu falan tutuşturulur, anlamaz o ne de olsa, bir saat kadar şahane figürler ortaya koyduktan sonra kısmen ayilip tasınabilecek kivama gelecektir.