• ayik kafaya sahip olunduğu vakit bir sarhosun muhabbetine dahil edilmek kişide yok olma isteğini tavan yaptirir çoğu zaman , çünkü sarhos muhabbeti pes oynanilan rakibin attigi golü defalarca her acidan izlettirmesi gibidir , sarhos kisi lafi eveler geveler ve tekrar tekrar ayni laflari eveleyip geveler bu böylece uzar gider..
  • sarhoş muhabbetini sarhoştan başkası çekemez, çekerim diyen de yalan söylüyordur.
  • cılkı çıkar..

geçen arkadaşlarla, maxim tsigalko'dan girdik, evrim teorisinde dolaştık, sonra elli bin liraya çaktırırmısın derken, çıta bin liraya kadar düştü, bi ara muhabbet sinemada minimalizme geldi.. sonra arkadaş eski kız arkadaşına ya benimsin ya toprağın mesajı attı. cevap gelmedi. sonra uyuduk mis gibi..
  • sonradan pişman olunacak laflar etmektir, ayık kafayla okumaya çekinilendir.. kısacası eski sevgilidir..
  • eğer sizin bünyenizde alkol yoksa ve muhabbet ettiğiniz bünye sarhoş derecesinde alkollü ise vay sizin halinize. zor iştir, bir sanattır adeta ve ayrıca çok sabırlı olmak, tekrar edilen cümlelerden darlanmamaya çalışmak gerek. doğaya aykırı bir muhabbettir, olabildiğince kaçınmak sizin yararınıza olur.
  • -bak kardeşim(bir anlık duraksama), adın neydi ya senin?
    -ahmet.
    -yalan dolan boş bu gönül işleri. bak ben 65 yaşındayım, 15 senedir burdayım. 27 sene istanbul'da yaşadım ben. beştaş'ta(beşiktaş) evimiz vardı bizim. herşeyimi bıraktım buraya geldim. ben odtü'de öğrenciydim, benim babam askerdi o zamanlar. ben okulu bıraktım. niye okuyayım ki dedim. bu memleketten birşey olmaz kardeşim.
    -doğru söylüyorsun abi.
    -hadi size iyi geceler.unutma ha bu söylediklerimi.

bu ve bunun gibi birbirinden bağımsız,kafa şişirmeye programlı sohbetimsi ''muhabbet''lerdir. ne hikmetse de bu denk gelinen amcaların/adamların hep bir istanbul geçmişi, güzel üniversiteyi terk edişi, herşeyi geride bırakıp gemileri yakmışlığı vardır.
  • bu muhabbetin içinde bulunanaların hepsi sarhoşsa gayet keyiflidir.
  • cok severim, en cok da alakasiz sekilde konudan konuya atlamayi. ama nasil oluyorsa kimse bu durumu garipsemiyor, herkes sanki tuhaf bir sey yokmus gibi buldugu yerden yeni konuya daliyor...
  • çekilmeyen muhabbettir.

hayatın anlamını bulmuş gibi laflar edilir, muazzam çıkarımlar masaya yatırılır, kimi şiir okumaya kalkar, kimi ağlamaya başlar derken bunun önünü alamazsınız.

büyük büyük laflar ederken muhabbetin ortasında altına sıçan adam gördü bu gözler.

iç ve uyu, bu.
  • saçma sapan duygusallığa veya şiddete evrilebilecek muhabbettir. tetikte olmak gerekir. ayrıca sarhoşun mektubu okunmaz derler.
hesabın var mı? giriş yap