şükela:  tümü | bugün
 • dilinize hakim olamayıp,saçmalamayı engeleyemediğinizi farkettiğiniz an da olabilir.
 • '' ben bunu söylüyorum ama sarhoş olmasam söylemezdim. karşımdaki de ben bunu sarhoş değilken söylesem baya bi kızardı ama şimdi gülüp geçiyor '' dediğiniz andır.
 • sarhoş olup olmadığınızı düşünmeye başladığınız, bunun için kendinizce küçük testler yapmaya başladığınız andır.
 • burnunuza dokunup, ne burnunuzda elinizi ne de elinizde burnunuzu hissetmiyorsanız, an işte o andır.
 • sarhoş olduğunuzu anladığınız an değildir. anlıyorsanız sarhoş olmamışsınızdır zaten. ama azim ve çaba sonunda siz anlamasanız da olacaksınızdır.
 • yok bijeyim diyerek koltuktan kanepeye geçiş yaparken yere kapaklanıldığı andır.
 • konuşurken kelimeleri yanlış söylediğinizi, kekeledğinizi, konuşmayı düzgün beceremediğinizi anladığınız andır.
 • çok içmeme rağmen, çok az sarhoş olmuşumdur. belki birçoğunu da anlamamışımdır ama, başımdan geçen bir olayla sarhoş olduğumu anladığım an, tavan yapmıştı:

  kalabalık bir grupla beraber edirne'nin bir zamanlar en güzel barlarından biri olan muhabbet olsunda içki su olup akmıştır. ortamdaki birçok kişi sarhoş olmuş ve barda gereksiz tartışmalar oluşmuş biz de buna dahil olmuştuk. velhasıl kelam, ben ve birkaç arkadaş neredeyse kavga pozisyonuna gelen bu durumdan rahatsız olup bardan çıkmaya karar verdik. neyse çıktık fakat içimizden biri, bir hışımla geri döndü ve bara doğru seri hareketlerle yöneldi. ben "aha kesin kavga çıkacak, bu da sarhoş bunun yüzünden hepimiz dayak yiyeceğiz" düşüncesiyle arkadaşımın seri hareketlenmesine karşılık bir serilikle ona sarıldım. "yok abiii bırakmam seni" diyorum eleman gayet sarhoş ve incecik çığlık benzeri bir ses tonuyla "abi biiıırriiaaak biieniii" diyor, ben "hiayatta olmaz birakmam abijim" diyorum bu arada bir şeyler geveliyor ben konsantre olmuş "ı-ıh mümkün değil bırakmam abijim" diyorum, arkadaşın sesi daha da bir çatallaşarak çığlık atıyor barın hemen önünde "abiijjiii bırakk beni" "yoookkk hayattta olmaz" diyorum sıkı sıkıya sarılmış. bu sefer yanımdakiler de bizi ayırmaya çalışıyor... eleman bağırıyor... "abijjiimm bırak altımaaa yapıjjaaam biiıırraak" dedikçe ben sarılıyorum ona, sarılıyorum ki kavga etmesin diye... olayın aslı çişi iyice zorlayan arkadaş bir hışımla bara geri dönüp tuvaletini yapmak istemiş... ben de ona sarıldıkça, sarhoş inadıyla bırakmamışım. ben nereden bileyim adam bir anda döndü ve koşar adım bara yöneldi.
  o anda sarhoş olduğumu kanaat getirebilecek kadar ayıkmıydım, tabi ki değildim... durumu ancak birkaç saat sonra idrak edebildim tabi ki...