• bir arkadaşım gece sonunda hesabın geldiği tabağa kusmuştu.daha orijinalini yaşamadım, görmedim.
  • yer bodrum'un merkezindeki dr. alim bey caddesi. sekiz on kişilik bir grup halinde bir gündüz vakti o caddede dolanıyoruz. butiklere, mağazalara girip çıkıyoruz. ben plaj eşyası satan bir yerde bir şort beğendim, fiyatı gayet uygundu. kabinde denedim, paket yapsınlar diye tezgahtara verdim. ekranda yazan rakamı pek incelemeden kredi kartıyla ödememi yaptım. tam dükkandan çıkarken kartın fişine bir de baktım ki benim, misal, 40 lira diye beğenip aldığım şort meğerse 400 liraymış. hemen döndüm ama bir de baktım dükkandaki çalışanlar satılan mal geri alınır ama zorluk çıkarırız moduna girmişler. etiket hatalı olmuş gibi bir martaval okuyorlar. yok efendim o marka şort hiç 40 lira olur muymuş. akıllarınca adam sikiyorlar gündüz vakti şehir ortasında. kırk saat kavga gürültü sonunda satışı iptal ettirip şortu geri verebildim neyse ki.

o akşam yine o civarda, o balıkçı senin bu bar benim yedik içtik, gezdik durduk, söylemesi ayıp. ben iyice yükümü tuttum. içtikçe açıldım, açıldıkça içkileri karıştırdım. tabii ki bunun acısının mideden çıkacağı belliydi. sabaha yakın saatlerde iyice kötü oldu midem. hadigari'nin oralardan azmakbaşı'na doğru yürüyoruz. ortalık tenha. yediklerim ağzıma gelmeye başladı. acilen kusmam lazım. ama bir üç yüz metre kadar büyük bir azimle kendimi tuttum. o şort satan dükkanın önüne kadar kusmadan dayandım. ve en sonunda bana atmaya çalıştıkları kazığın acısını dükkanın vitrinine boydan boya soyut dışavurumcu bir eser (bkz: mural) bırakarak çıkardım. hediyem oldu.
  • gömlek cebi. düğün dönüşü, arabayı kirletmemek için yapmıştı bir arkadaşımız. düşünceli çocuk allah için, gideceğimiz yere kadar da oturmuştu öyle ses çıkarmadan.
  • (bkz: atm)

üstüne hem de, tuşların falan olduğu yere yani, öyle kenarına köşesine değil. tahminimce alet direk hurdaya gitmiştir.
  • 15 yıllık arkadaşın abisinin üstü...

şirret: böhüheee halıya kustuueemm ühüheee
    abi: yok yok üzülme halıya kusmadın üstüme kustun (abi bu arada dişlerini gıcırdatmakta bir yandandan da beni tuvalete götürmektedir.)

ertesi gün...

şirret: ehe! abicim nasılsın (utanrak yüzüne bakamayarak)
    abi: tamam lan abartma işte...dua et kızsın ama erkek olsan ağzını yüzünü dağıtmıştım...
    şirret: abim büyüksün...
  • gece boyunca beraber takılınan kızın çantası. kız durumu fark edince, "biri koşarken kustu kaçtı" gibi bir bahane öne sürülmüşlüğü de vardır.
  • hoş kafa nereyi uygun görürse artık, yere kusabilmek için halıyı rulo yapıp duvara yaslamışlığım var... parke temizlemek daha kolay olur.
  • kardeşimin çeşitlilikte sınır tanımadığı yerlerdir. arkadaşının ensesi, diğer bir arkadaşının kafası gibi. bir de hala iyi arkadaştır bunlar.
  • easyaslifeın güya arabayı batırmamak için camı açmaya çalışırken cama kusmuşluğu, yaptığını farkedince de (benim kızacağımı zannedip) kazağının kolundan içeri,kendine doğru kusmuşluğu vardır..
hesabın var mı? giriş yap