şükela:  tümü | bugün
279 entry daha
  • "parmaklarım ellerimde şu an"

sanki başka bir yerde olabilirmiş gibi.
  • "selamınaliyküm delikanlı, buradan kayseri'ye nasıl gidebilirim?"

(babam, o an zaten kayseri'de, ama kendini malatya'da sanıyor.)
  • hatırlamadığım cümleler.
  • tarz adamı delirtir.
  • 3 kişi alkol alıp arabayla belediye çukuruna düşmüşlerdir, çekici gelir çıkartır. sarhoşlardan biri arkadaşla beni olay yerine çağırır, gideriz.
    üçünden ikisi ordadır, olay yerini kontrol ederiz zarar ziyan hesabı, yanımdaki arkadaşın babası 3 kişiden birisidir, tam o sırada kazayı görüp gelen mahalle gençleri;

-abi, bu abiler az önce çukura uçtular çekici geldi çıkardı falan sanayiye doğru gittiler
    +eee kardeşim görmüşsün anlat
    -aradan 15-20 dk geçti kuyudan biri çıktı abi.
    ben şok tabi.
    +ee kimdi o? nasıl biriydi.
    -pınarbaşı nerde dedi abi bizde gösterdik.
    +arkadaşa dönüp; bu senin peder olmasın?
    -ufak bi telaşla babam yok amk hüseyin abi babam nerde?
    hüseyin tabi kuyuya uçmanın şoku, üstüne hayvan gibi şarhoş aynen şöyle der;
    -"sayi yağgup enişte nerde yaa??"

sabah olmuştur yakup enişte ayılmış, adam her zamanki gibi standart yine beyaz peynir anason suyu ve çayla kahvaltı yapmaktadır, durumu yakup enişteye sorarız;
    -yakup enişte naptın kuyudan çıkınca dün gece?
    +kahvede bi çay içtim sonra eve gittim yattım uyudum.

adamdaki rahatlık olağan dışı. o gece yolda izde sorsalar yakup hüseyin nerde diye(3 kişiden biri hüseyin), en son kuyuya uçtuk sonrasını hatırlamıyorum dicek. öyle umursamaz ki evinin yarısına meteor düşse kalp 40dan fazla atmaz o derece..
  • "isveç'te hükümet yeni taşınan gençlere zina yardımı yapıyormuş"

bir arkadaşımla isveç'teki sosyal yardım paketleri hakkında konuşuyorduk. "acaba hükümet mobilya yardımı da yapıyor mu" demek isterken ingilizce'de mobilya anlamına gelen furniture yerine zina anlamına gelen fornication kelimesini kullanmıştım yanlışlıkla. (bkz: #79054639) haliyle cümle de böyle çıktı ağzımdan.

he zina yardımı yapıyor. "gencadamsın, sen şimdi yol yordam da bilmezsin, al lazım olur" diyerek 100 dolar sıkıştırıyormuş cebime devlet düşünsenize.
  • "elma ver, elma yiycem" dememin akabinde kuzenim bir elmayı ikiye bölüp yarısını bana verir. elimde yarım elma, söylenirim:

+bu ne biçim elma...
    -halla alla nesi var?
    +ali poyrazoğlu gibi bakıyo, ona benziyo.

bi daha sarhoş olmadım pek ama hâlâ, her içki sofrasında, her alkol alımında bizim velet tayfa tarafından başıma kakılır*
  • seni seviyorum olabilir
  • "nerdeyim len ben. hangi boyuttayım. çoraplarım nerde. çoraplarım. çoraplarım kaybolmuşsa kozmik bir sıkıntı var demektir. evet çorap önemli."

not: alkolle neyin alâkası yok. bu başka bir sarhoşluk.

ek: çoraplarkafamda diye bir çaylak favlamış ahahaha. aynen kardeş.
  • "8 tane içtim kafası sonradan geldi"
    bir 100 kere falan tekrar etmişim. *
11 entry daha