şükela:  tümü | bugün
  • kişilerin sarhoş olduğunda yapamadıkları,icra edemedikleri düşünsel veya fiziksel aktiviteler bütünü.

düşündüğünü klavye aracılığı ile yazamamak,
    düz bir çizgide yürümek
    uzağı görememek
    anlamlı konuşmak
    ifade eksikliği
    kaldırmak* örnek olarak verilebilir.
  • iyi ya da kötü duyguları belli edememek sarhoşken yapılmayandır. sarhoşluk, insanın kuşandığı bütün zırhları kaldırıverir çünkü.
  • başlık açamamak, entry girememek gibi eylemleri de içinde barındıran grup.
  • oruç tutmak herhalde kesinlikle yapılamaz.
    edit: efendim ben yeterli din eğitimi alamadığımı daha doğrusu almadığımı zaten biliyordum ama bu kadar eksik olduğumu bilmiyordum. yok artık dedim ben dinden bu kadar mı uzağım dedim ama uzakmışım işte yapacak birşey yok.
    (bkz: içkiliyken namaz kılınır)
  • anlatılmak istenenlerin anlatılamaması bunlardan biridir.

mesela "dün yarın olduğu için yarın bugün aslında" demek.

aslında "dün yarın dediğine göre artık bugün olmalı" demeye çalışmak.
  • telefon elden asla bırakılamaz.. tabi hazin son da engelenemez.. o mesaj atılsa da o kedi buraya gelmez..
  • tuvaletin yerini bulmak.

not: sarhoş olduğunda yatağıma işeyen bir ev arkadaşına sahiptim. allahtan uykum hafif de sadece yatakla atlattık.
  • benim için kusmak ve inanılmaz zil zurna olmadığım sürece uyumak. midemdeki aşırı alkol beni deliler gibi rahatsız edip ne kadar midemi yaksa bile parmağımı kullanarak bile kusamıyorum. tam bir lanet olay.
  • dokunmatik ekranda dokunulması hedeflenen yere dokunamamak bundan dolayı gecenin bi yarısı çağırılması hedeflenen bara arkadaş yerine gece mışıl mışıl uyuyan annenin çağırılması ve karşılığında oğlum sen çok içmişsin artık uyu istersen cevabını beklenenden daha ince bir sesten alınca ekrana bakıp üstüne telefonu da kapatamamak ve olayı toparlamaya çalışıp onu da becerememek.

-db: ya anne aslında biz oturuyoduk ehem sonra ben telefonu elime aldım seni arkadaşım sandım ama değilmişsin o yüzden ben kapatamadım .
    -anne: db nerdesin oğlum sen niye çağırıyosun beni bak uyuyorum gelemem.
    -db: sen gelme zaten ben onur gelsin istiyorum onla oturucaz biz.
    -anne: onur kim tanımıyorum ki ben onu niye beni aradın ki onuru çağırıcaksan.
    -db: ya ben onuru arayamadım seni ardım onuru çağırmak için anlatamadım mı?
    -anne: yok anlatamadın, uyuyim mi artık ben?
    -db: tamam ben de içkimi içeyim.
    -anne: yok bence sen de uyu bi.