şükela:  tümü | bugün
 • dövme yaptırmaktır. sonrasında pişman olması kaçınılmazdır.
 • içmeye devam etmek.
 • yılbaşında arkadaşlara ancak kriptografların çözebileceği yeni yıl mesajları atmak.
 • cep telefonunuzun rehberini yukarıdan aşağıya inmek suretiyle o an için mantıklı gelen kişileri aramak.

  tabi herkes için mantığını bilmiyorum da, bende dostlarım, yakın arkadaşlarım, uzun süredir görüşmediğim; ama eskiden çok yakın olduğum arkadaşlarım. aralara da hoşlanmış olduğum; ama açılmadığım kızlar, eski sevgililerim ve çıktığım; ama bir yere varamadığım kızlar giriyor.

  en nihayetinde sıkıntılı bir süreçtir.
 • ortamda hararetle tartışılan, herhangi bir konuda mantıklı açıklama yapmaya çalışmak, çalışmak, çalışmak. sarhoşsun ve senden başka herkes bunun farkında, inat etmenin alemi var mı?
 • -dün gece- alkol kıtlığından çıkmış gibi içtikten sonra baş(ım)a gelenlerdir!
  salaklık 1: oturduğumuz mekanda lavuğun birinin "ne bakıyon" diye horozlanmasıyla beraber 4 arkadaşımla bu horoz ve yanındakilerin üzerine çullanmamız (sonra o adam ..... çıkmasın mı!!!! topuklaa babam tapukla!)
  salaklık 2: uyumamış bir adet baba'ya karşı "valla fazla içmedim sadece 1-2 kadeh" diye ikna turuna çıkmak (kesinlikle denememek lazım! dönmeyen dil, 1-2 kadehte bu hale geliyorsa yarın öbür gün babanızla ya da babanızın ortamında içeceğiniz kadeh, biri geçmez. bilginize!)
  salaklık 3: banyoda el yüz yıkadıktan sonra yatağa kadar gitmeyi gözün kesmemesi sonucu banyoda uyumak (la en beteri de buydu anasını satayım! banyoda sızan sarhoşlardan da olduk ya!)

  *sevgiliye mesaj atmak felan filan... geçiniz beylik! ben onu artık gırgırına yapıyorum ve farkında olan -eski- sevgili de o anda bana öyle güzel paslar veriyorki değemeyin keyfime. hele bir de ayık kafayla okuyunca o kahkahalara boğulma an'ı yok mu... hemen geceyi gözlerim yeniden sarhoş olmak için!
  eski sevgili için değil sözlük, bu defa da evin kilerinde sızmak için...
 • avuç içinde sigara söndürmek olabilir, o kafayla durumun farkına varamayabilirsiniz, ta ki sabah kalktığınızda avcunuzun içinden gelen derinden bir yanık acısından sonra 10 saniyelik bir düşünme süreci sizin için yeterli olacaktır. tabi ki de aklımı sikiyim nidası kaçınılmazdır
 • 2006 yılı yazında birçok ülkeden insanlar bir arkadaşın evinde toplaşmış kah sevişir kah dans eder kah sohbet ederken benim anlamsızca evin bahçesinde bir ağacın dibine yatıp sabaha kadar uyumayı tercih etmem gibi salaklıklardır.

  sonra da ayıkken devamlı "ben nerede yanlış yapıyorum", "neden hayatım bu kadar yavan" falan diye soruyorum kendime ki o da apayrı bir salaklık kategorisi..
 • üvey anneyi pandiklemek
 • elektrikler kesilince cama çıkıp bütün mahalleye bağıra bağıra sizde var mı diye sormak,duvarın içinden geçmeye çalışmak.