• istanbul limanı karaköy sahil saglik merkezi'nde haftaiçi mesai saatleri icinde 09:30/12:00 ve 14:00/16:00 saatleri arası ucretsiz olarak yapilan asi.
    ilk saatlerde cok kalabalik oldugundan mesai baslar baslamaz gitmemeniz hatta mesai bitimlerine yakin gitmeniz tavsiye olunur.
  • etkisi 10 gün sonra başlayan bir aşıdır.
    yani afrika civarına gidecekseniz, gidiş tarihinizden 10 gün önce aşı olmanız gerekir.
    ayrıca, aşı 10 yıl boyunca etkili oluyor, bunu da belitmiş olayım.
  • 4 gün sonra ateş, eklem ağrısı yapabilir dendi. bende saplandıktan az sonra kokain gibi bir etki bıraktı diyebilirim. fırlama oldum, sevindim, koşturdum.
  • esenboga hava alani, tuzla limani, ambarli limani ve istanbul limaninda yapilan asidir. yumurtaya allerjisi olanlara allerji duyar.

http://www.hssgm.gov.tr/…eyahat/ulkelerlistesi.aspx

asi yapilan merkezler

ambarli limani 0212 875 57 83
    istanbul limani(karakoy): 0212 244 25 94
    ataturk hava limanı : 0212 565 54 61-63
  • sudan'a gidecek olmamdan mütevellit yaptırdığım aşı. daha dün oldum gerçi ama bi yan etkisi falan olmadı hayatımda. sıtma tableti de aldım ama henüz kullanmadım. kıfsmet bakalım.
  • gebelere yapılan tek canlı aşı sarı humma aşısı'dır.

ayrıca yumurta alerjisinde mutlak kontendike olan aşı sarı humma aşısı'dır.

edit: bilgi ekleme.
  • bu asi sinek isirigi kadar dahi acitmaz. ama pasaportunuzda sari hummali bir ulkeye ait damga mevcutsa, asi karnenizi evropaya dahi giderken yaninizda bulundurun. soruyor bazi ipneler.
  • cinsel hayatı inanılmaz renklendiren aşı.
  • bu aşının geçerliliği 10 yıl idi.

fakat, dünya sağlık asamblesi son kararı doğrultusunda 1 (bir) doz yapılan sarı humma aşısı 10 (on) yıl yerine, artık ömür boyu geçerli.
  • yapıldığı günün akabininde kusma, ishal, eklem ağrısı, ateş düşürücülere rağmen inmeyen 40 derece ateşe sebep olan ve iki gün yataktan kaldırmayan aşı. her bünyede farklı etki yaratıyormuş. arkadaşım bu aşıyı olduktan iki gün sonra hafif bir baş ağrısı yaşayıp atlattı. ben ise mikro düzeyse sarı humma olup hayatımın en kötü gribini yaşadım. bundan dolayı, eğer bu aşıyı olacaksınız en azından ilk gün mutlaka eve gidip dinlenin. neyse ki aşının ömür boyu geçerliliği var.
hesabın var mı? giriş yap