1. burak turna ile beraber yazdıkları metal fırtına ile tanınan orkun uçar'ın asi, sarı istila ve gri tanrı'dan tevekkül etmesi icab eden habis üçlemesi serisi'nin ilk kitabı olan asi'nin sonunda yalnızca ilk on sayfası yayımlanan romanı.

2005 tüyap kitap fuarı'nda orkun uçar'a sorup 2006'nın ilk yarısında yayımlanacağı cevabını alarak beklemeye başladığım maatteessüf halen yayınlanmamış ve halen titreyerek beklediğim kitap.
  2. 2010 olmasına rağmen hala çıkmamış olan kitap; bakalım orkun abimiz* ne diyor bu duruma, "kitabı bu yılın sonuna* veya 2010 ocak ayına kesin çıkarmak için bütün gücümle çalışıyorum. "
  3. asi'yi okuyan kişilerin büyük bir heyecanla beklediği kitap. sırf bu kitabın bu kadar gecikmesi yüzünden orkun uçar'ın kitaplarından uzak duracağım bundan sonra. çünkü kendisi de kitap arkasında verdiği tarihe uymamış, hatta kendisine mail bile atmıştım. ama hala ses soluk yok. bu saatten sonra iyice cıvığı çıkan metal fırtına seriside iş yapmaz. çok güvenimi sarstı orkun uçar.
  4. orkun uçarın yazdığı ve şimdiye kadar okuduğum en iyi türk yapımı fantastik roman olan asinin devamı olacak kitap. asinin sonunda sarı istiladan bir bukle verip okurların deli gibi meraklanmasını heycanlanmasını sağlamış ancak bir türlü çıkartamamıştır bu kitabı.

metal fırtına serisinin içinde ne yazdığına bakılmaksızın deli gibi tutmasıyla orkun abimiz sanat için sanat yapmaktan çıkıp para için kitap yazmaya döndüğünden dolayı bu fantastik kitap yalan olmuştur.

metal fırtına serisinin deli okuyucu kitlesine sesleniyor bi durun arkadaş bi durun okumayın ya. adam sattıkça yazıyor sattıkça yazıyor bu işin sonu yok bi rahat verin adama bitirsin şu habis üçlemesini sonra ölene kadar metal fırtına yazsın size.

kitabın arka kapak yazısı şöyledir:

"sarp alaylı bir ifadeyle güldü. "anlamıyorsun değil mi ? milyarlarca insanın ölümünden bahsediyorsun. öyle bir düzenden bahsediyorsun ki, insanların zalim yöneticilere ve korkunç, küçük tanrılara taparak yaşayacağı dehşet çağı... sürgündeki var veya yok, kendi kafandaki çarpık bir fantesi dünyası oluşturuyorsun. iyi ama benim farkım ne olacak o zaman john. herkes avcı, kötülük sıradan olacak. oysa biliyor musun belki de ben kötülüğü, avcılığı farkıl olmak için sevmişimdir. çoğunluk olan şey sıradandır john. ben şu anda farklıyım, olağanüstüyüm, hakim olan ahlakın, iyi ve kötü kavramlarının dışındayım. bu dünyanın kendi yarattığı yaşam stilinin tek temsilcisi olan bir türüm. asiyim. oysa senin düzenin beni sıradan yapacak. dejenere olmaya, çürümeye ve çürütmeye mahküm iktidar yapacak."
  5. sene 2012, hala çıkmadı.
  6. gece gece aklıma gelen kitap. çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama eğer çıkarsa umarım beklentileri karşılar. çünkü asi gerçekten çıtayı çok yükseltmişti.
  7. asi kitabini okudugumda "yil bitmeden cikacakmis, ne guzel" demistim, cunku yazar kitabin arkasinda yil sonuna kadar cikartacagini soyluyordu.

aradan 7-8 sene gecti, kitap hala ortalarda yok. kayip olan kitaptir. twitter'da yine tarih verilmis, bu onuncu tarih verme filandir. son tarih eylul 2013 imis.
  8. asi ile geç tanıştım.2009 falandı galiba.fantastik roman yazabilen bir türk bulduğum için sevinmiştim her ne kadar kitap yabancı kaynaklı bir eserin tercümesi gibi görünse de.
    her şeyden habersiz olan ben deli gibi sarı istilayı aramaya başladım.çıkmadığını çok geç farkettim.hala bekliyorum.asi'yi bir kez daha okusam iyi olacak,olayların çoğunu hatırlamıyorum.
  9. biraz önce kontrol edeyim dedim, orkun uçar şöyle bir şey yazmış twitter'dan :

"malum "sin-sarı istila" bitti, yayınevine gönderdim, bir süre dinleneceğim. kitabın kapağı hazır olunca burada sizinle paylaşırım. :) "

bekliyoruz.

sarı istila hakkında bilgi verin