şükela:  tümü | bugün
 • bir kisim turk'un kan rengi kombinasyonu.
 • iki rengin oluşturabileceği en güzel görüntü
 • yüce takımın* yüce renkleri*
 • klasikleşmiş tezahüratlardan birinin başlangıcı.. "şampiyoon feneer" diye devam eder, 4 ayrı tribün**** tarafından 4 bölüm halinde dile getirilir.. benzeri için (bkz: eski açık sarı desene)
 • 1910 yılında, sonradan mke olan fişek fabrikasında çalışanlar tarafından kurulan ankaragücü'nün renkleri.. barutun yanmadan önceki ve yandıktan sonraki renkleri olduğu için ankaragücü'nün renklerinin bu olduğu söylenir. diğer bir nedeni ise ankaragücü'nün resmi web sitesinde şöyle açıklanmıştır:

  ziyaretleri sırasında fabrika müdür ve yetkililerinden bilgi alan büyük önder mustafa kemal atatürk'e istirahatleri sırasında mevsim meyvelerinden iri taneli ankara'nın ünlü misket üzümü ile kavun ikram edilmişti. büyük önder bu ikramdan çok hoşnut kalmıştı. kendisinin yaptığı tanımlamada "üzüm glikoz bakımından en zengin meyve türüdür. kişiye güç ve kuvvet verir ve değişik türleri vardır. en önemlisi ankara da bolca yetişen iri taneli lacivert renkli misket üzümüdür. misketin lacivert rengi güç ve kuvvet simgesidir. kavun kabakgiller familyasındandır. güzel kokulu, tatlı ve sıvı bir meyve türüdür. sarı, yeşil ve pembeye kaçan renkli çeşidi vardır. sarı renk, hırs ve başarının simgesidir. kişi başarı sonrası bundan büyük gurur duyar."

  tici'nin boykot kararı sonrası yapılan toplantıda ibrahim somçelik te bulunuyordu. renk arayışı sırasında birden bu olay aklına gelmiş ve sari - lacivert renkleri ortaya atmıştı. bu renkler toplantıda oybirliği ile kabul edildi.

  sari : kazanma hirsi ve başari.
  lacivert : kuvvet ve güç
 • sj'de onur önadlı bir beden eğitimcisi vardı (hala vardır sanırım ki), biz küçükken bize bu renklerle ilgili bi hikaye anlatmıştı:

  fenerbahçe takımı ilk kurulduğunda (1907'miydi), saint joseph lisesinden birtakım destekler alarak (tam hatırlamıyorum buraları-maddi ya da çalışma alanı gibi bişeyler olabilir) bu lisenin renkleri olan sarı-beyaz'ı takım renkleri olarak almış. sonradan lacivert rengini de bunyesine katarak yoluna devam etmiştir. lacivert, o zaman ki sjlilerin hoşuna gitmiş olacak ki; flamalar, beden eşofmanları, lise basketbol ve voleybol takımlarının renkleri topyekün bu renklerde olmuş, bu güne kadar da böyle gelmiş. ben soyleyenlerin yalancısıyım.
 • brezilya ulusal futbol takiminin renkleri.
 • fenerbahçe'deki güverte restoranın üzerinde bulunan ve bir grup fenerbahçeli taraftarın kurmuş olduğu dernek. 28 eylul 2004 manchester united fenerbahce maci
  sırasında skorun 6-2 olması sonrasında cafedeki müşterilerin güldüğü iddiası ile derneğin camından müşterilere edilen küfürler ve atılan bardak aklımda silinmemek üzere yer edinmiştir.
 • dokuzuncu nesil çaylak.
9 entry daha

hesabın var mı? giriş yap