• ahmet hakanın çıkardığı bir terim
  • ismail saymaz
  • muhalif olamayan, yetersiz muhalif anlamına gelir.
  • eskiden,12 eylül 1980 öncesi, sarı sendika diye işçiden yana gözüküp, işverenin çıkarlarını koruyan, işbirlikçi, sendikalar vardı.
    şimdi aynı tanım ve sıfat muhalefete yakışıyor. sarı muhalefet.
    kendisini siyasetten destekleyip, desteklememek bir yana, ümit özdağ, bu tanımı, çok yerinde kullanıyor ve gerçeğin ta kendisini dile getiriyor.

maalesef ülkemizde, muhalefet yaparmış gibi gözüken, sarı bir muhalefet var.
    akp'si, onlarca kez, iktidarını kaybedecek ve siyasi çöplüğe gömülmeyi hakedecek büyük hatalar, kasıtlar ve hatta ihanet projelerini uyguladı lakin muhalefet bunları millete anlatıp, gereğini yapmadı.
    bu muhalefet anlayışı; nasrettin hoca'nın dostlar alışverişte görsün, babından; göstermelik, cılız, yüreksiz, kararsız ve istikrarsız bir muhalefet anlayışıdır.

sayıları on milyonları bulan; milliyetçi, vatansever, laik, cumhuriyetçi ve atatürkçü kesim bunlara inanmakta ve bel bağlamakta.
    sarı muhalefet zihniyeti nedeniyle, ikinci defa, ekmek için ekmeleddin fecaatiyle karşı karşıya kalırsak, hiç şaşırmamak lazım.

akp'si ve cumhur ittifakı her şeyiyle bitti!
    kendileri de bunun farkında.
    rte'nin, yani cumhûr ittifakının, tek şansı, muhalefetin, yani millet ittifakının, yapacağı büyük hatalardır.
    muhalefet cephesinde, maalesef, her an, bu hatayı yapacak potansiyel mevcut.
    çünkü değer ve ödev duyguları yetersiz.

alenen bir falsosunu görmemiş olmama rağmen, oldum olası, akşener'de beni rahatsız eden bir şey var!
    bu hissimi/şüphemi, parti yönetiminden, milliyetçileri tavsiye etmesi daha da güçlendirdi.
    muhalefet, yani millet ittifakı, hiç bir şey yapmadan yerinde dursun yeter! böylelikle, en azından, hata yapmamış olurlar!
    2023 sadece seçim yılı olmayacak.
    2023, aynı zamanda, atatürk'ün kurduğu, türk soyunun üstünlüğüne dayalı aydınlık sistemle, ab ve abd haçlı emperyalizminin kurguladığı, siyasal islamcı, karanlık sistemin tercihinin yapılacağı referandum olacak!
    türk milliyetçileri için 2023, 1923 kazanımlarını sürdürme veya kaybetmenin eşiğidir.
  • beceriksiz muhalefetle burada tarifi yapılan sarı siyaset arasında dağlar kadar farklar var.

chp'yi beceriksiz muhalefet yapmakla suçlayabilirsiniz.

ama, aslında muhalifmiş gibi görünüp de akp'nin işine yarayan şeyler söyleyenleri arıyorsanız, mesela yetmez ama eveçilere bakın, mesela hümanizm kisvesiyle suriyelileri ve afganları savunanlara falan bakın.

edit: aradan geçen zaman içinde özellikle suriyeliler konusunda chp'nin de bu kategoriye girdiğini düşünmeye başladım.
  • muhalif olduğunu iddia edip, malum kişiye "sayın" veya "cumhurbaşkanı" diye hitap eden kişiler veya kurumlar.
  • görevini cok iyi yapmaktadir
  • türkiye'de devlettaparları, liberalleri ve ulusalcıları aynı anda tarif eden söz. zira hepsi siyasal islamın uşaklığını yapıyorlar.
  • altılı ganyan da denir kendilerine ama bence pis yedililer. :)
hesabın var mı? giriş yap