• ilk olarak çalgı çengi'de ahmet kural ve murat cemcir oynarken duyduğum şarkı. böyle bir fantastik, böyle bi r kıpır kıpır. kimse yazmamış; şarkı barış manço'nun bal böceği şarkısından esinlenmiş.
  • sarı taksi, pahalı insan taşıma aracı. büyükçekmece mevkiinde kırmızı takside var ama fiyat aynı. aynı zamanda enteresan hikayelerinde çıktığı araç. mesela, bir hafta kadar önce sefaköyden taksiye bindim, şöför bir asabi bir ters, sebebini anlamadım. durağını sordum tesadüf bizim mahallenin durağıymış. kartını istedim, kartı uzatırken şöför aynı şöyle söyledi "bizim dandik şöförler sizin adresi bulabilirse sizi taşımaktan memnuniyet duyarız" şaşırdım kaldım. dayanamadım sordum "neden öyle dediniz ?" adam kaşlarını çattı "herif beş gündür aynı adrese gidip hep aynı insanı alıyor, bugün altıncı gün hala arayıp benden yol tarifi istiyor abla" dedi. ben de öyle kalakaldım.
  • slotmedia'nın youtube'da yayımladığı istanbul'un taksicileri, taksi galericileri ve taksi plaka sahiplerinin ipliğini pazara çıkaran belgeseli.

bu skik düzenin nasıl değiştirilemediğini, nasıl islah edilemediğini küfürler eşliğinde izleyebilirsiniz.

istanbul'lulara bunları yaşatan mevcut hükümet başta olmak üzere; yerel yönetimler ve taksiciler esnaf odası başkanı (bkz: eyüp aksu) da dahil olmak üzere gün yüzü görmeyin…
  • şeref yoksunu sarı haydutlar. iş tanımı bir insanı a noktasından b noktasına götürmek olan kişiler mesafe beğenmediği için yolcu almıyor. karnınız bu kadar toksa yapmayın o zaman bu işi. umarım uber'e yeniden kavuşuruz da yiyecek ekmek dahi bulamazsınız.
  • ankaralı elvan dalton'un muthis türküsü...

sarı taksi boyandı,
    gelip te kapıya dayandı
    tam kaçıracağım o zaman,
    zalım da anası uyandı

ama benim adım elvan dalton,
    ben gezerim balkon balkon
    gelirim de koynuna girerim ama,
    kobrayı dolarım boynuna

aha benim adım elvan dalton,
    kobrayı dolarım boynuna

sarı taksi hızlandı,
    çelik te jantlar tozlandı
    kara kızı görünce,
    nazım nazım nazlandı

ama benim adım elvan dalton,
    kobrayı dolarım boynuna

aha benim adım elvan dalton,
    kobrayı dolarım boynuna
  • azalarak bitersin inşallahh.
  • istanbul büyükçekmece'de kırmızı kırmızı bir yığın taksi görüp yaşadığım dumuru 34 plakayı görmeme rağmen "pardon siz tekirdağ taksisi misiniz?" şeklinde geçiştirmeye çalışarak öğrenmiş bulunuyorum ki; sadece büyükşehir belediye sınırları içinde kalan taksiler sarı olurmuş, dışındakiler de büyükçekmece örneğindeki gibi kırmızı.. bu durum da istanbul'dan başka hiç bir şehirde yokmuş...
  • istanbul versiyonu bir grup zonta ve vandal tarafından esir alınmış meslektir. ekserisi asgari zeka gereksinimlerinden yoksundur. plaka değerleri sıfırlanmalı ve özel statüleri de kaldırılmalıdır. bu mevcut olanlar bu işi yapabiliyorsa alelade herkes yapabilir.

bunlara 2*2=? şeklinde sorular içeren asgari bir zeka testi şarttır.
  • ahmet kural murat cemcir'in müthiş düeti elvan dalton sarı taksi boyandı :))
hesabın var mı? giriş yap