şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günde 700 tl yi taksi plakası için araç sahibine veren şoförlerin bir çoğunun bu parayla uber üzerinden kendi arabalarında kendileri için çalışabileceklerine uyanması neticesinde uber e geçmeye başlamaları.

  şu an medya da izlediğiniz saldırgan taksiciler plaka sahiplerinin görevlendirdiği vandallar. taksi şoförleri uber sayesinde kanlarını emen mal sahiplerinden kurtulabileceklerini düşünüyor.

  düşünün günde 2 şoför 1500 lira toplasanız, 700 ü araca, 600 ü yakıta cebinize 100er lira kalırsa duacı oluyorsunuz. uber de ise belki ilk başta arabaya çalışıyorsunuz ama neticede makine sizin oluyor.

  şu an 10 larca plakası olan kodamanlar sermayelerini korumak için saftrik şoförleri kandırarak uberin üstüne salıyor ama insanlar göründükleri kadar aptal değildir. bence 6 aya taksi plakaları en az yüzde 80 düşer. bu olayların neticesinde bu plaka işine bir düzenleme gelecektir nihayetinde. zaten şu an kimse elindeki plakayı satamıyor fiyat var ama para verip alan yok. riskli yatırım olduğunu gördü insanlar.

  ama bu iş kanlı olacak haberiniz olsun. 5 milyarlık pastadan bahsediyoruz.
 • nihayet bir haberci akıl etmiş röportaj yapmayı. çoğu korkudan konuşmamış tabi ama bir cesur adam konuşmuş. şoförler olarak destek var plaka sahipleri karşı diyor arkadaş. inşallah başına kötü bir şey gelmez.

  http://m.haberturk.com/…akside-uber-catlagi-1884045