• über şahane bir şeydir. aslında çevremde herkes "ayyyy ne güzel sapsarısın" demese dünyada farketmezdim ama böyle bir avantajım varmış. bir kere en utanç verici durumlarda bile hayatta kızarmazsınız. güneşte de kızarmazsınız, üstüne üstlük kararmazsınız da. öyle böyle değil müthiş bir avantaj.

edit: neden benim başlığım ilgi çekmiyor lan*. neden herkes üşüşüp "ay ben de çok sarıyım, şöyle kötü böyle fena" diye yalandan ağlaşmıyor. çok kırıldîm çine göçeceğim.
  • beyaz ya da buğday tenli olmamaktır, arasıdır.
    dün biri söyledi bana bunu. "sen beyaz tenli değilsin biliyo musun? sarısın sen" dedi. ben de hayırlısı dedim.
    iyi mi dedi kötü mü dedi anlamasam da sarı tenli olduğuma karar vermiş olduk.

not: sarılık geçirmiyorum.
  • ne güneşte ne utandığında kızarmamaktır.

not: bu sefer ilgi çekeceğim eminim ki. ilgi gösterin bana lan!!!111!!!
  • uzakdoğu kökenli olmaktır.

(bkz: sarı ırk)
  • mükemmeliktir.

not: valla çok düşündüm bugün yazacak başka bir şey gelmedi aklıma amk. belki ben de beyaz tenli olmak başlığındaki gibi her gün aynı şeyleri yazabilirim, bilmiyorum.

o zaman başa sarıyorum:

ne güneşte ne utandığında kızarmamaktır. hiçbir şekilde morarmak, dünya yansa yeşermemektir.

oldu sanki lan?
  • (bkz: sarı pipi)
  • sarı tenli denemez ama biraz sarımtrağım sanırım. fotoğraflarda yanımdakiler al al ben sarı sarı yoo hayır hepatitim yok, genetik işte buğdayım fazla kaçmış...

ama iyidir bu ten iz, yara, bere pek belli etmez.
  • hasta fenerbahceliyim. oksurerek yaziyorum o yuzden.

kirmizi elbisenin en cok yakistigi ten rengine sahip olmak demektir.
  • bugun esime benim cildimde sarimtirak bir hal var dedim. (hicbir bb cc krem ile iyi anlasamiyorum ) oda bana "sen olive skin sin" dedi.
    hayret icindeyim. duymamistim bu tabiri.
  • ben esasen sarı tenliyim.

ama anlamadığım bir şey var. dışarıdaki sıcak havaya rağmen sürekli pantolonla gezdiğim için bacaklarım orjinal renginde, sarı renk ama kollarım ve yüzüm neden kararmış anlam veremiyorum.
    güneş yanığı da değil bu başka bir şey ama çözümleyemedim bir türlü. bukalemun gibi hissediyorum kendimi.
    evet ilk defa bu sıralar fark ediyorum bu sorunsalı...
hesabın var mı? giriş yap