• şu meşhur videosunu en sonunda izledim. videonun başlarında sarı tutku bi adamla karşılıklı oynuyor, adamın üzerine tırmanıyor, önüne hamle ediyor (kötü bi tabir oldu), bikaç kere ayakta cima simülasyonu yapıyor ve bir ara sahneye tekerlekli masa ile rakı geliyor.

sevgili okur, sarı tutku'yu istihdam eden müessese hesabı yazarken o rakıyı o abiye öyle bir soktu ki; abinin bağırtısını muhtemelen hepimiz bulunduğumuz yerden duyduk ama gaipten bir ses duyduğumuzu sandık, "hayırdır inşallah" deyip geçtik.

dolayısı ile sarı tutku, bildiğimiz anlamda konsomasyon'u sonsuza kadar değiştirmiş, hard konsomasyon kavramını hayatımıza sokmuştur. işletmelerin katma değer yaratımı konusunda örnek alması gereken bir model, bir ekonomik fenomendir.

kriz kapıdaysa, sarı tutku da ankara'da. hodri meydan.
  • uğruna harcanan meşhur tarlaları biriktirse şimdiye iç anadolu bölgesi'nin komple sahibi olurdu. acaba amariganın israil'in işi mi bu abla diyeceğim de, bizim iç anadolu'yu komple beleşe versen kimse almaz biliyorum ben.
  • bu kadın uğruna ne yuvalar yıkıldı, ne paralar harcandı, ne arsalar, tarlalar satıldı haddi hesabı yoktur. ankara'da kendisinden daha fazla söz sahibi olan bir kadın olduğunu ben sanmıyorum şahsen. kaç zamandır piyasanın içerisinde yeterli kadar yatırımı ve parası da vardır kesin. yarın gölbaşı belediye başkanlığı'na adaylığını koysa diğer adaylara oy bırakmadan başkan olur hatta abartıyorum ankara'da gökçek saltanatına son verecek tek isim kendisidir heasdf.
  • kendisine angara'da tarla düşmanı denmekle beraber, zarı gız olarak da anılır.
  • cumhuriyet tarihindeki en büyük toprak kaybı onun döneminde yaşanmıştır
  • ankara'da elhamra gazinosun'da müşterisini sahneye çıkarıp, erotik figürler eşliğinde ankara havası oynayan, alemci ankaralılar arasında hatırı sayılır namı olan bir kadın. araştırırken izlediğim bir videoyu tarif etmem gerekirse bir nevi gazino usulü kucak dansı yapıyor ama tabi dans kadının karşısındaki erkeğin abazanlığına göre değişebiliyor. bir kadın olarak hiç hoşlanmadım ama içinde ukte olanlar için adresi, saray gazinosu yanı.
  • 2000'li yılların fosforlu cevriye'si. adına kitaplar yazılacak, filmler çevrilecek, hatta belki de angara'nın bağrından bir andrew lloyd webber çıkıp adına pavyondaki bebe diye bir müzikal yazacak. sahnede kendisi tarafından saldırılmak, süsülmek, aşağılanmak ve ereksiyonun namümkün olduğu şartlar altında altına yatmak için büyük paraları gözden çıkartan orta anadolulular şahsi kanaatimce türk yeraltı edebiyatına nadide bir inci kazandırmak üzere, hem de ağır roman'ın papucunu dama atarcasına.

çok mu ütopik buldunuz? o takdirde sarı tutku için yazılmış aynı adlı muhteşem şarkıya buyrun. janr tabi ki angara havası. sözlerini cumhuriyet ve dünya tarihinde internet ortamına ilk aktaran kişi olmaktan gurur duyuyorum, işte o sözler, copy paste değil alın teri:

dönüm dönüm var tarla
    acımaz satar valla
    herkes tanır alemde
    dolaşıyor milyonlarla

ulus cebeci fark etmez
    gazinodan hiç çıkmaz
    sarı tutku oynayınca
    içer içer hiç bıkmaz

arabası son model
    para akıyor illegal
    hadi masalar donansın
    hiç mühim değil masraflar

ulus cebeci fark etmez
    gazinodan hiç çıkmaz
    sarı tutku oynayınca
    içer içer hiç bıkmaz

tanır onu ankaralı
    hiç olmuyor ki oralı
    alemde var atarı
    üç bin beşyüz havası

ulus cebeci fark etmez
    gazinodan hiç çıkmaz
    sarı tutku oynayınca
    içer içer hiç bıkmaz

ekmek parası için pavyonda çalışmaya başlayıp sonra bir fenomen olan bu kadın nasıl olup da fenomen olmuştur, bu yollardan nasıl geçmiştir, geçerken kimlerle karşılaşmıştır, kaç kadına "boyun devrilsin heriiif" diye bağırtmıştır ve en önemlisi şarkıda bahsi geçen illegal paralar nereden kimden gelmiştir; işte bunların hepsi bir başyapıt için gerekli un, su ve yağdan ibaret olup helvayı yapmak sevgili türk yeraltı edebiyatçılarının harcıdır.
  • sarı tutku ve diğerlerinin hayatları hakkında minik bir youtube belgeseli olsa da izlesem.
    boş bir günümde oturup bütün pavyon videolarını izlemiştim. bir ankaralı olarak gece hayatıyla ilgili bambaşka bir şey ararken youtube amca bunları önermişti. iyi ki de önermiş çünkü şunu izlerken baya baya eğlendim.
    daha sonra bir televizyon programının,bir kayıp ilanı haberinde, kaybolan kadının ankara pavyonlarından birinde olduğuna dair gelen ihbarla, bu ablalarla biraz da olsa konuşmuşlardı.
    konuşan abla, (abla dediysem 23 yaşında falan yani) küçük yaşta uyuşturucuya başlamış, parklarda yatmış, en sonunda ankarada hepimizin bildiği ve gittiği bir avm’nin yemek katındaki bir restoranın referansıyla pavyona başlamış.
    “o kadar çile çektim buralara geldim sonunda” dedi. bu söz çok dikkatimi çekti. insan batağa geldim diye sevinir mi? “o zorla pavyona satılmalar falan yeşilçam filmlerinde kaldı. burda gecede 1.100 kağıt kazanıyorum. kimse kimseyi zorla tutmuyor. bugün ben burdan gitsem, buraya gelmek isteyen çok insan var” dedi. kolundaki dövmeyi de çizik izleri kapansın diye yaptırmış. türkçesi o kadar düzgündü ki... 1 tane de hasta kızı varmış. o yaşta anne de olmuş, şaka gibi.
    yukardaki linkte oynayan ablanın da 1 kızı var mesela. youtube yorumlarında adını yazmışlardı, baya instagramını bulup stalkladım.
    çünkü ilginç.
    çünkü bünye bunu kaldırmaz.
    çünkü başlarından geçenlere ve şu an oldukları yere rağmen güçlü kalmak evet başarı.
    fakat benim anlamadığım şey, herhangi birimiz ayda 35 bin kazansak, 3-5 yıla milyoner oluruz. bu ablalar neden hala sincan’da maltepe’de yaşıyorlar, neden lüks bir hayatları yok.
    evet mini bir belgeselleri yapılmalı.
    insan merak ediyor.
  • "zarı dutku" olarak anılan ankara efsanesi. ekürisi uğurcan'dır.
  • adını az önce duydum, ya diyorum bu sarı tutku ne acaba. yiyecek mi? kokteyl mi? allah korusun illegal şeyler mi yoksa?* sonra araştırdım, bir kaç videosunu izledim, abla bildiğin domina, mistress çıktı. toplam on dakikalık bir daldan dala atlamalı seyirde bir ara "komut veriyorum, otur lan" diyordu, sonra herifin birini ayağıyla ittirip yatırdı, birinin şeysine vurdu, birinin üzerine çıkıp pavyon stil ankara havası eşliğinde kabile dansı yaptı. pavyon dünyasında bir sarı troll diye düşünürken ay çocuğu da varmış diye üzülmeye zaman bulamadım resmen. şaşkınım.
hesabın var mı? giriş yap