• ya sikicem olmayan olaylar hakkında başlık açanlar uçurulsun şu sözlükten artık!

ilk entry kaynaktı, ilk entry emekti!

(bkz: bu da benim sikim hüsnü)
  • sonrasında çalışmalar dahilinde bir pazar yerine gidecek, orada halk tarafından bi güzel dövülecek ağzı burnu kanayacaktır.
    ondan sonra da akape bunu propaganda malzemesi yapıp seçimi kazanacaktır.

aday olur ise olacak olan senaryo budur.
  • olmamış olayları olmuş gibi yazarak ilgi toplamıyor, tam tersine kendinizden nefret ettiriyorsunuz.

burası bir forum değil. hezeyanlarınız, çıkarımlarınız v.s. hiçbiri bir önem taşımıyor. sadece çöp ürettiğinizle kalıyorsunuz.

daha dün kendi twitter hesabında bunu yalanladı:

https://www.sozcu.com.tr/…aylik-aciklamasi-4740190/

bu arada kendisini hiç sevmeyen ve şişli'de balonunun patlamasından memnuniyet duyan biri olduğumu söyleyeyim.

tanım: olmayan ve olmayacak 'şey'.
  • adayların değişmeyeceğini hala anlamıyor bazı gerizekalılar.

kardeşim tekrar yazıyorum. oy kullananlar aynı, kayıtlar aynı, adaylar aynı, oy sayısı aynı. sadece sandık başkanları değişecek.

ve tabi ki umarız aradaki fark değişecek. olumlu yönde :)

#herşeyçokgüzelolacak
  • sol parti okduklarına inanmaya devam ettiğim için inanmadığım durumdur. eğer böyleyse iki partili sisteme karşı çıkanların tek partili dikta rejimine verdikleri desteği gösterecek durumdur.
  • karşısına da sırrı abeleri aday yapılarak sadece ona muhalefet yaptırılıp tıpkı 2014 seçimleri gibi şehir altın tepside sunulabilir.
  • aktrollerin yeni bir algı operasyonu. daha önce de sarıgül bunu yalanlamış ve olmayacağını söylemişti zaten.
    dsp genel başkanı açıklaması
  • emareler belirmeye başlamıştır. https://www.sozcu.com.tr/…ayliktan-cekildi-4768806/
  • ön edit: aşağıdaki entry olmamış olaya açılmış bir başlık değildir. o tip başlıklardan herkes gibi ben de nefret ediyorum, ama onlar genelde "12 mayıs 2019 sarıgül'ün aday olması" gibi oluyorlar. bu başlık bu tip bir sanrı oluşturacak bir şey içermiyor. bir olasılık var diye düşünüyorum, nedenlerini aşağıda yazdım ve bu konuya dair de her konuya dair nasıl başlık açılıyorsa o şekilde başlık açtım. yanda mesela "binali-ekrem canlı yayını" diye bir başlık da var. adam bu canlı yayın olasılığını gündeme getirmek için başlık açmış, şu an tv'yi açarsanız canlı yayında tartıştıklarını göreceğiz diye açmamış. veya gene yanda türkiye'nin euro'ya geçmesi diye bir başlık var. türkiye euro'ya ne zaman geçti? hiç bir zaman. adam bu olasılığı konuşmak için başlık açmış, insanlar da normal normal konuşuyor.

boş boş yorum yapıyorsunuz, iktidarın kullanmaktan çekinmeyeceği silahlar var. bunların biri bahçeye helikopter indirmek de olabiliyor, seçim iptal etmek de, gazeteleriyle dsp'yi desteklemek de. hepsini yapmadı mı? yaptı. ben de bu seçim neden farklı olsun diye düşünüyorum. ne silah kullanılabilir diyorum. sarıgül'ün önünü açmak da şu süreçte bir hamledir. ve dün sarıgül'ün kendisinin yalanladığı, demek ki ona da ulaşmış bir iddia. twitter hesabında var bu konu. neresi bunun olmamış olaylara başlık açmak, bir olasılık var, onun başlığı işte. siz bunları düşünemiyorsanız kendi stratejik yeteneksizliğinize yanın.
    ----------------

önümüzdeki günlerde, tercihen adaylık başvurusunun son günü açıklanacağına inandığım olaydır. istanbul seçimlerinde chp oy tabanını bölmek için uygulanacak en etkili hamle budur. sosyal medyada böyle bir iddia dün duyuldu ve sarıgül de hemen adaylığım gerçekdışı diye bunu yalanladı.

açıkçası dsp'nin seçim öncesi günlerde hükümete ait gazetelerde nasıl aniden pohpohlanmaya başladığı, chp'den ayrılan kişilerin dsp'den aday olup kazanamasalar da oyları bölme ve chp'ye kazandırmama çabasıyla hareket ettiği gibi bilinen gerçeklere ek olarak, bazı yerlerde dsp afişlerinin basım ve seçim kampanyası masraflarının o bölgedeki akp teşkilatları tarafından ödendiği gibi iddialar da var, ki bu iddiayı da ekşi sözlükten az önce okudum.

bütün bunları birleştirince ve dsp başkanının yeni verdiği röportajda, "bizi iki partili bir sisteme mahkum etmeye çalışıyorlar" yorumları yaptığı ve aday çıkaracaklarının sinyalini verdiğini düşünürsek, bu aday kim olacak?

bu seçim bir tekrar seçimi olduğu için eski adaylarla seçime gidileceği söyleniyor. fakat ysk seçim takvimi açıkladı ve 3 haziran'a kadar adaylarınızı bildirin dedi. bu da adaylıklarda değişiklikler olabileceğini gösteriyor. kimileri ölüm veya istifa durumunda aday değişebilir diyor. çok mu zor dsp'nin adayının adaylıktan istifa etmesi?

benim gördüğüm, hatta burada da iptalin çok öncesinde yazdığım gibi sarıgül'ün adaylığına zemin hazırlamaya çalışıyorlar. bunu da duyuracak olan kim olur, nagehan alçı diyorum. "kulis bilgisi aldım, sarıgül aday oluyor" gibi gibi.
hesabın var mı? giriş yap