şükela:  tümü | bugün
 • "aslında iki dünya savaşını da biz kazandık ama ayyaşlar yüzünden kaybettik gibi gösteriliyor" diye devam edebilecek bir akp genel başkanı beyanı.

  kaynak

  neyse en azından şu an o aşamada değiliz, sadece dedem sarıkamış'ta şehit oldu diye sallamış. dedesinin şu anki bilgiler ile neden şehit olamayacağı ile ilgili emin çölaşan'ın yazısı

  bence bizi mal, gerizekalı yerine koymuyorlar. biz bildiğin malız, gerizekalıyız. bizim tıynetimiz bu, buna layığız.

  benzer bir kepazelik için:

  (bkz: napolyon'un ii. abdülhamid'den bahsetmesi)
 • enver paşa hezimet belli olmasın diye harekata katılan birliklerin künye defterlerini milli savunma bakanlığında yaktırdığı için kimin şehit olduğunu, sayının ne kadar olduğunu falan bilmiyoruz. sadece ortada rusların keşif kollarının bulduğu bir küme halindeki 30.000 asker cesedi var, birde gruplar halinde şehit olmuş askerlerimizin yol boyu cesetleri.

  hakikaten büyük bir zafer kazanmışız.

  not: daha önce de yazmıştım başka başlıkta, 1960 lı yıllarda bölgeyi denetleyen bir komutan uzaktan yamaçtaki beyaz çalıları görüp bunlar nedir der , köylünün biri komutanım onlar şehitlerin kemikleridir der. komutan askerlere kemikleri toplatarak oraya bugün ki şehitliği yaptırır.
 • türk tarihinin en geri zekalı yönetiminin yol açtığı en büyük facia sonunda onbinlercer şehit.

  bu sayede doğu karadeniz'i ve doğu anadolu'nun yarısını rusların zaptetmesi. bunun neresi zafer reis?

  allah'tan bolşevik devrimi oldu da işgal ettikleri toprakları bırakıp gittiler. yoksa hem cumhurbaşkanımız, hem de başbakanımız rus carliginda doğacaktı.
 • enver paşa gibi osmanlı'ya safi zarar olan birisini aklamaya çalışıp izinden giden; tarihi tekerrür ettiren birine ait söylem.
 • çıkıp 'sarıkamış faciası bir fetö kupmasıdır'diye açıklama yapsa oy aldığı primatlar yinede alkışlar. o yüzden şaşırmayın, bize demiyor bunları kendi primatlarına söylüyor, onlar bilse yeter zaten.

  sarıkamış kalmıştı ağzına sakız etmediği onuda etti tamam. nasıl bir hastalıksın sen amk.
 • sırf tayyip söyledi diye tarihi bir hakikati görmezden gelmek olmaz; sarıkamış bir anlamda çanakkale savunmasıdır; ayrıca akp cenahı da öyle enver paşa'dan filan hazzetmez, sonuçta yüce sultanları abdülhamid han'a isyan edip onu devirmiş bir cuntadan bahsediyoruz, yani enver düşmanlığı yapanlar akp ile karşıt değil ortak görüşte birleşiyor.

  siz yine hakikatlar için böyle buyrun;
  (bkz: sarıkamış'ta zafer kazanıldığı gerçeği)