şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizin en iyi doğal maden suyudur.bizlere 200 ml'lik alışılmış şişelerin ötesinde 250 ml'lik dizayn edilmiş farklı hoş bir şişeyle bu tadı sunmuş olan sarıkız'ın keşfi 1860 yıllarına dayanır, bu kapsamda da fark edilmiş olan ilk ürünlerdendir.belirli kategorilerde de dünyanın en kapsamlı tat ödüllerine sahiptir.bu eşsiz tadın ötesinde bir maden suyunun türkiye'yi geçtim, dünya'da olduğunu düşünmüyorum.
  • manisa'nın alaşehir ilçesinde sarıkız çayından çıkan, asit basılıp el değmeden şişelenen gerçek maden suyu.

vizyonu olan birisi pazarlasa monte carlo'da premium marka olarak lüks restoranlarda satılması işten bile değildir.

(bkz: premium marka)
  • şişe tasarımı güzel, lezzeti bir garip maden suyu. yuttuktan sonra genizde ilaçsı, tentürdiyotumsu bir tat bırakıyor.

beni içerik çok ilgilendirmese de beypazarı ile bire bir içerik karşılaştırmasında da baya geride kalıyor.
  • beypazarından başka maden suyu içmeyen biri olarak bir değişiklik yapıp bunu alayım dedim. almaz olaydım. bir yudum aldığımda ağzımda oluşturduğu klor tadı rezaletti. google yorumlarına baktığımda, birçok insanın son çıkan ürünlerinin bu özelliği taşıdığını söyleyerek firmayı şikayet ettiklerini gördüm. bir daha asla beypazarından şaşmıcam
  • önceden hep metro marketlerden sarıkız alıyordum. 250ml olması falan daha güzeldi. ancak hepsiexpress yoluyla carrefoursadan sipariş ettiğim 40 adet sarıkızda metal ve yoğun klor tadı olduğu için 38 tanesini iade edeceğim maden suyudur. keşke eskisi gibi kızılcahamam maden suyu bulabilsek. beypazarı da çok hafif kaçıyor. böyle asit boğazı yakmalı, o hissi yaşamalıyız.
  • tadı maden mi desem küflü demir suyu desem nasıl tarif edeceğimi bilemedim
    çok berbat..
  • bir maden suyu gurusu olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, tadı içtiğim onlarca maden suyu arasından en kötü olanı. ya da bana hitap etmiyor, bilemiyorum. hakikaten çok kötü. işin garibi bir tek bana mı kötü geliyor, diye sorguluyordum, yalnız değilmişim. şişesinin şekli güzel, bir tek o kısmı övebilirim.*
  • eski işimdeyken izmir’e çalışmaya gittiğimde sıcakta bunaldığımda su yerine bundan isterdim imalatçılardan. o zamanlar yani yaklaşık on sene kadar önce şahane bir tadı vardı. istanbul’da pek bulamazdım ama her izmir’e gittiğimde içerdim ve çok severdim. geçen sene falan metro markette gördüm, aldım hemen tabii. tadı değişmiş. çıkarıldığı bölge mi değişmiş, içine başka bir mineral mi eklemişler ya da izmir’in havasından mı öyle güzel geliyordu bilemiyorum ama o içtiğim şahane maden suyu kesinlikle farklıydı.