şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kucuklukten gelen bir aliskanlik cercevesinde kisiler birseylere sarilip uyumak isteyebilirler.
    daha acmak gerekirse, kucukken anneye sarilip uyuyan buyuyunce de bunu istemsizce devam ettirmek isteyebilir. kimileri en sevdiklerine* sarilmayi tercih ederken, kimileri ise cansiz nesnelerden medet umarlar. burada karsimiza yastiga, yorgana sarilip kendi halinde uyuyanlar cikabilecegi gibi, bunlarin daha goze batanlari olarak ayi gibi tuylu ve yumusak oyuncaklara sarilanlari da gorulebilir.

bir de kucuklugunden beri (misal)ayisi boncuk* ile uyuyanlar vardir. tatile, sefere o yaratik ile gidebilirler. hatta sevgililerini bir yana itip ayiyi tercih edebilirler.

canli ama yeterince canli olmayan bir ornek icin ise kediyi verebiliriz. kimi kediler sarilip uyumak icin idealdir; horlamaz, donup durmaz, "terledim, nefes alamiyorum, boguldum sanki" demez.

isin ozu: sarililanlar her ne olursa olsun, herkes bir yerde birseylere sarilmak isteyebilir. denize dusen yilana sarilir - dusmek sarilmayi ardindan getirir.

yine de bir frued'a sormak gerekir, kucukluge donmek kacinilmazdir sanki.
  • gecenin bir yarısı french bed'inizde yalnız yalnız uyumaya çalışırken, yatağın boş tarafı içinizi acıtırken aklınıza gelip gelip çıldırtan hadise.
  • gece olur, ayakta duramayacak hale gelene dek sözlükte takılır, abuk subuk bişiler yapar, sucuklu yumurta yer, gereksiz bir dolu şeyle uğraşırsın ama yatağa gidemezsin bir türlü. boştur yatak, büyüktür soğuktur.
    bunları düşünemeyecek hale gelindiğinde uyumak farz olur.
    tonight i didn't think about the monsters under my bed, and u were away yazıp bir sayfaya, uyursun.
  • erkeklerin sevip sevmediğini anlamak için genellikle kadınlar tarafından kullanılan bir tür test gibidir.size sarılıp uyuyan bir erkeğin kalbini avuçlarında hisseder çoğu kadın.gerçi ne kadar geçerli bir test sonucudur elde ettiğiniz bilinmez ama bazen eylemler sözlerden daha tatlı gelir orası da bir gerçek.
  • sevgiliye sarılıp uyumak eyleminin, bir versiyonu olduğu eylem.
  • belirtisiz nesnenin çoğu zaman* yastık olduğu hadise.
  • olası kadın sorusu : ya ! şevişmesek, sarılıp uyusak ?
  • insanıın kendine güvenini kaybedip, hayattan kopacağı anda olması gereken kişinin *** kollarında güven içinde korunmuş bir şekilde uyumak; en huzurlu uykudur, son uykudur belki. belkide yaşama tutunman için vardır sana sarılan o kollar.
  • soğuk gecenin soğuk sabaha bağlandığı saatlerde bünyede içten içe oluşan, reddetmeye çalışılan fakat başarılamayan, bastırılamayan ihtiyaç..seks ya da benzeri her türlü fiziksel arayıştan tamamen farklı bir gereksinim..sarılıp ısınılacak bir vücut, kendininkinden daha canlı daha ılık bir ruh bulma arayışı..belki de herşeyden öte yalnızca sabahı edebilme isteği..mavi gündoğumunu yalnız karşılamaktan usanmak, ısıtmayan yorgana beyhude daha sıkı sarılmaktan yorulmak..en kadim hislerden yalnızlıgı bastırabilme düşüncesi..ve belki de ruhsal hipotermi öncesi yalnız bir varlığın son dileği..