• mabel matiz'in gök nerede adlı albümünün üçüncü şarkısıdır. sözleri şu şekildedir:

sarışın bir kaplan karışır
    içimin cam ormanına
    sanki bir yerlerden tanıdık
    dokunsam kanayacak tadı

delindi gökler şimdi huzur
    kayıyor dünya altımızda buzu
    ne çıkar kopsa fırtınalar
    sarıldık sarmaşıklar gibi

kendiliğinden bu kırılma
    bak yazıyorum beni baştan
    her neresinden avunuyorsa bu halim
    bir bakışına bin meftun
    bak yere indi deliliğim de bu firarla
    bir gülüşüne bin mahkum

söz ve müzik: mabel matiz
    düzenleme: can güngör
    davul: can güngör
    bas: alp ersönmez
    akustik ve elektrik gitarlar: cenk erdoğan
    klavye: koray üsgülen
    yaylılar: istanbul strings
    perküsyon: abbas karacan

18 aralık 2013, kars.

(bkz: copy paste değil alın teri)
  • *dünyanın en güzel müziğine sahip bir mabel matiz şarkısı.

edit: 4 yıl geçmiş, bence hala en güzel müziğe sahip.
  • çok beğendiğim ama sözlerini zerre anlamadığım mabel matiz şarkısı. fular mı lazım acaba?
  • genellikle pis şakaların kurbanı olan, beyaz, güzel ve akıllı varlıklar.

legend has it that there is a bar in new york where, in the ladies room there is a very special mirror. if one stands in front of the mirror and tells the truth, one wish is granted. however, if one tells a lie then with a “poof” you are instantly swallowed up by the mirror, never to be seen again.

so, a redhead of questionable looks walks into the ladies room and stands before the mirror and says, "i think i'm the most beautiful woman in the world." “poof” the mirror swallows her.

next a rather large brunette stands before the mirror and says, "i think i'm the sexiest woman alive." “poof” the mirror swallows her.

then an absolutely gorgeous blonde comes in and stands before the mirror and says, "i think. . . ." “poof”
  • hayret kimse müziğini vermemiş. şöyledir efendim;

dı dındın dın dın dınınınım
    dı dındın dın dın dınınınım
    dı dındın dın dın dınınınım dım...

tanım: yine dile dolanan güzel bir mabel matiz şarkısı.
  • müzik dediğin şöyle katı bir şey olsa da alıp kafama taksam bütün gün öyle gezsem dedirten şarkı.

albüm çıkalı aylar olmuşken radyoda duyarak keşfettiğim için çok üzgünüm. dinlerken mutlu mu oluyorum üzüntüden ölecek miyim bilmiyorum, nasıl şarkı yapmışsın be mabel? bundan sonra nasıl şarkılar yaparsan yap kredin bende sonsuz.
  • bir yolcu otobüsünde sizi yola koyan şarkı. o otobüs üstü açık eski model mercan rengi bir arabaya, koridor tarafında oturduğunuzdan pek de göremediğiniz o manzara, mercan rengi arabanıza zıt fakat uyumlu sarı sarı tarlalara, o sıcak nemli hava size usulca dokunup incitmeden geçen meltem rüzgarına, otobüsteki birbirinden farklı insanlar o çok sevdiğinize dönüşür. bir ikindi vakti güneş okşar yüzünüzü, gözleriniz küçülür havada o minik rengarenk baloncuklar oluşur. yol uzundur zamanın pek de önemi yoktur hani. göz göze gelirsiniz sevdiceğinizle hemen sonra tersi istikamette havaya bir gülüş atarsınız. anlar halinizden kırlar, dağlar. çünkü bir bakışına bin meftunsunuzdur.
    işte böyle,içimden türk filmi kesitleri çıkaran mabel matiz şarkısı.
  • ülkemizdekiler ısrarla kaşlarını siyaha boyatır.
  • mukemmeliyetin sac tellerinde vuku bulani..

sari$in insanlar cok mukemmel olurlar..

ben sari$in gordum..
  • melanin (sacin rengini miktariyla belirleyen pigment) fukarasi kisi

cumle icinde kullanirsak:
    "hay sarisin kadar tas dussun tepenize"

(deep not : ornek cumle icinde adi gecen ve tepeye dusmesi arzu edilen sarisin rolune hulk hogan dusunulmustur, marlyin monroe kivaminda bisey bekleyip umutlanilmasin)

(deeper not: ya da umutlanilsin, ama umutlandigiyla kalinsin, gene de tepeye inen hulk hogan olsun)

(deepest not: amin)
hesabın var mı? giriş yap