şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadınlara dair herkesin ortak tek bir gerçeği varsa o da sarışın olanların daha çekici olmasıdır.

sarışın kadın güneştir, papatyadır, etrafa hoş kokuları salan bir krizantem çiçeğidir. ne zaman bir sarışın kadın görsem kendimi alamıyorum hatta dönüp arkasından dünya gözüyle bir defa daha bakıyorum. bunu yapmazsam bir yanım eksik hissederim. sanki dünyaya son defa bakıyormuşum gibi... o afet-i devran azizeleri anlatmaya inanın kelimeler yetmez. şairlerin ilhamı kaçar ve en dokunaklı mısralarını aktarmak için akşamları bekler inzivaya çekilirler. hadi onlar şiiriyle anlatabiliyorlar ya biz. bizler nasıl anlatabiliriz onları. kalbimizin çarpması, heyecanımızın artması ve nefesimizin kesilmesini nasıl dökeriz kağıtlara.

en güzel aşk onlarla yaşanır, en güzel bahar yağmurları onların sayesinde yüzümüzü yalar geçer, en güzel çiçekler onlar için açar, en güzel kokular onlarda vücut bulur. onlardan bahsederken gözlerimi kapatıyorum içime çekiyorum şu baharın taze kokusunu...
    belki petesburgdaki lenoçka’ya bu yüzden tutuldum bu yüzden aklımdan çıkaramadım. türk erkeği belki ruslara bu yüzden hayran kaldı. eğer stalin şu yazılarımı okusaydı deli gibi emirler yağdırır sıcak sulara inip beni mahvederdi.

ah benim ahududu gibi mis kokulu bakirelerim sizleri kendimden çok seviyorum. belki esmerler kıskanacak ama napalım kıskansın. belki etrafımızda gördüğümüz çakma sarışınların sebebi de budur. yeşil can eriği olurya ağzın sulanır canın çeker. işte böyle bir çekicilik esşiz krizantem çiçeklerindeki çekicilik. canım çekiyor...

hülasa bebeğim insanın yüzünde tarık akan neşesi.
  • gözümüzün önünde kate upton gerçeği varken aksini iddia etmek yersizdir.

dear kate;

are you cola?
  • mesela thor hem çekici var hem sarı kafa ama kadın değil.
  • aykırı olan çekicidir her zaman.
    sarışınların yoğun olduğu toplumda esmer, esmerlerin yoğun olduğu toplumda sarışın daha cazip gelir. yormayın bu kadar kafanızı, bilinç altınız sizin yerinize düşünüp karar veriyor zaten dostlarım.
  • genel kanaatin bu olmasindaki sebep ortadogulu olmamiz yani esmer olmamizdir.bu tercih bellegine kodlanmis icgudusel bir davranistir.

farkli genler ile birlesmek temel amactir. karsindaki ile sahip oldugun gen karmasi ortak bir canli dunyaya getirip hayatta kalma sansini arttirmak icin senden farkli olani, saglikli olani tercih edersin. boylece bir ortadogu cografyasi bagisiklik sistemi ve kuzey cografyasina ait sarisinin bagisiklik sistemi bir canlida bir araya gelir. hem kuzeyin hem de ortadogunun hastaliklarina karsi direncli, hayatta kalma sansi yuksek bir canli ile neslin devam eder.