şükela:  tümü | bugün
 • 2009 yılında yeniden yapılandırılarak daha bir güzel hale gelen, iyi oyunlar üreten güzel insanların yaşadığı tiyatro çatısı. 2009 yılından bu yana farklı türlerde oyunlar üreten sbt kendisinin “samimi biricik tiyatro” diye anılmasını isteyen üyelerden oluşuyor.
  sarıyer belediyesi’nin en başarılı oluşumlarından biridir. başlangıçta oyunlarını sadece 'nejat uygur sahnesi'nde oynarken, sonrasında ulusal alanda birçok festivale katılıp kendini iyiden daha iyiye, doğrudan daha doğruya geliştirmiş ve tanınmıştır.
  genel sanat yönetmeni m.gökhan bulut’tur. ve yeni yapılan ve yapılacak olan ( sarıyer sahne( maslak) ve rauf denktaş kültür merkezi (ayazağa) salonlarında daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.
  birçok projeyi başarıyla hayata geçirmiştir;
  bunlardan biri 2 ödüllü mahallelerde tiyatro şenliği ( anadolu tiyatro ödülleri- en iyi şenlik organizasyonu ödülü” ve direklerarası seyirci ödülleri- özel ödül) dir. bu proje kapsamında ; m. gökhan bulut’un yazdığı çırçır sefası, neye niyet neye kısmet, kızın mi var yandun, üç günlük dünya, bir evlenme teşebbüsü oyunları ve ferhan şensoy’un yazdığı umudumuz ayaktopu oyunu sarıyer’in 16 mahallesinde açık havada oynanmıştır.
  bir diğeri de 6 yıldır yapılan ve 27 kez yapılmış boğaziçi amatör tiyatrolar şenliği 'nin devamı niteliğinde olan sarıyer tiyatroda şenliği. bu şenlikte istanbul ve dışından 100 e yakın tiyatro grubu oyunlar oynamıştır.
  aynı süreç içersinde başlayan çocuklarla çocuklara tiyatro projesi de ayrı bir değer oluşturmuştur. bu proje kapsamında 7-17 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerle oyunlar çıkararak, düzenli halde 6 senedir çocuklarla buluşturmaktadırlar. bu kapsamda m.gökhan bulut un “ağustos böceği ile karıncanın gerçek hikayesi” oyunu- aziz nesin’in pırtlatan balı ve michael ende’nin momo hikayesinden oyunlaştırılan aynı adla sahneye koyulan momo oyunu sahneye konulmuştur.
  oynadıkları oyunlardan bazıları;
  melih cevdet anday- içerdekiler
  nazım hikmet- inek
  bertolt brecht -carrar ananın tüfekleri
  edward albee- hayvanat bahçesi öyküsü
  woody allen- tekrar çal, sam
  lorca- bernarda alba’nın evi ve eskicinin tazesi
  eugene ionesco- iki kişilik hezeyan