şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sarıyer belediyesi'ne ait kısırkaya hayvan barınağında bir işçi tarafından demir çubukla kanlar içinde bırakılarak dövülen, kafasında dayaktan dolayı çatlaklar oluşan, iki ayaklı gerçek hayvanlar tarafından şiddete maruz kalmış ufaklık.

  anlatıldığına göre hayvan aktivistleri tarafından bu insanımsı herifimsi işçi şahış veteriner işleri müdürü ayhan akbulut'a şikayet edilmiş, ama müdür işçiyi koruyarak işlem yapmamış, olayı örtbas etmiş.

  köpeği bu halde tedavi edilmeden barınakta tutmaya devam ediyorlarmış.

  edit: belediyenin numarası 444 1 722 - arayıp şikayet edelim. bir arkadaşımız aramış, sahiplenmek istiyorum demiş. aşağıda entrysi var. köpek ısırma vakası, sahiplenemezsiniz, işçiyi uzaklaştırdık demişler. hiç inandırıcı değil.

  işçinin uzaklaştırıldığını nereden bileceğiz? uzaklaştırmak tekrar yapmasına engel mi ayrıca?

  sosyal medyada da köpeğin başının altından tutularak çekilmiş fotoları var. gayet sakin duruyor, paylaşımlara da yazılmış çok sakin bi köpek diye. ayrıca golden'lar uysal köpeklerdir. köpeğe ne yapıldı da ısırdı acaba???

  ayrıca hayvansever aktivistler köpeği almak istiyor ama sarıyer belediyesi vermiyormuş. en azından hayvanseverler bu köpeği alıp sahiplendirebilirler ama belediye buna bile izin vermiyor.

  illa köpekler dayak yiyecek, işkence görecek ve bütün hayatlarını barınakta belediyelerin keyfine bağlı perişan halde geçirecek. bu köpek aktivistlere emanet edilmeyecek de kime edilecek? işçisi demirle dövüp kafasını kıran belediyeye mi????

  belediye köpeği aktivistlere vermeli.

  - köpek saat 12.00 - 14.00 aralığında görülebiliyormuş. sarıyer'de oturan uygun arkadaşlar gidip bakabilirlerse bizi de bilgilendirsinler durumla ilgili.

  haber

  edit: olay münferit değilmiş. yani sadece bir köpeğe bir işçinin şiddet uygulamasından ibaret değilmiş. sarıyer belediyesi hayvan rehabilitasyon merkezinde daha önce de hayvanlara kötü muamele ve işkence olayları sistematik şekilde yaşanmış. şu hesaplar da süreci takip eden aktivistlere ait:

  [https://www.instagram.com/sokaklarbileyasakbize/ https://www.instagram.com/sokaklarbileyasakbize/]

  köpek aktivistlerde.

  edit: sarıyer belediyesi köpeği aktivistlere vermemiş galiba, anlaşılan aktivistler biraz zorla almış. belediye yetkilileri aktivistlerle tartışıp, üzerlerine yürümüş.

  [https://www.instagram.com/…by=sokaklarbileyasakbize https://www.instagram.com/…by=sokaklarbileyasakbize]

  https://www.instagram.com/bnydn/

  -

  bilmiyorum abi: yapmıycam, yorum yapmıycam. allah'ın her günü bi puştun yediği halta sinirlenmekten sinir hastası olucam aq.
 • canilik, vahşet.
  ancak bir detayı belirteyim golden retrievermış.
  yavru köpek arayıp, büyütüp, doğurtup yavruları hediye olarak dağıtırken birilerinin aklına gelir belki.
 • bi tepki geliştirelim şu olaya. hadi sözlük.

  tanım: ekşi sözlükçülerin görmezden gelmemesi gereken şerefsizlik.
 • yavrusunun yanında tecavüz edilip kafasını kırarsınız
  dayaktan ölecek hale getirirsiniz
  yolda çarpar son hızla uzaklaşırsınız
  ...
  ya insan olmaktan adamı utandırırsınız! lanet olsun size!
  bu dünyada yaptığınız her şey götünüze girsin.
 • (bkz: köpek döven adama 74 kırbaç)

  chp'lilerin bu konularda akp'lilerden çok ileri olduğunu düşünmek, aynı zihniyetin birbirinin ayna yansıması olduğunu görememektir. al birini vur ötekine.
 • bu olayi takip ediyorum ve kimsenin birsey yapamamasi icimi kanatiyor. orada iskence goren zavallilari kurtarmak icin birseyler yapmaliyiz. twitterdan chp sariyer belediyesine falan da yazalim, sikayet edelim bu korkunc olaylar bitsin artik. herseyden once onlarin da can tasidigini ne zaman anlayacak cani insanlar.
 • olayı yapan görevlinin açık adını resmini koysanıza imkan varsa.belki sağda solda denk gelirim ibneye.bakalım savunmasız hayvana gücü yeten şerefsiz karşısına gerçek bi hayvan çıkınca ne yapabiliyor?
 • insan canlısının ne kadar vahşi ne kadar kötü olduğunu kanıtlayan örnekleri görmekten bıktım! haberi okurken gözlerim doldu. her gün birbirinin aynısı sanki. taciz tecavüz, kadına çocuğa hayvana yönelik şiddet... bunca canavarın arasında nasıl delirmeden kalacağız bilmiyorum. umarım o zavallı köpek iyileşir ve iyi insanlar tarafından sahiplenilir.
 • sarıyer'de yaşayan biri olarak köpeklere bu şekilde yapılan muamelenin hangi belediye yaparsa yapsın kabul edemem ve bunun kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. suçlu olanlar ceza almalı ve bir daha yaşanmayacağının garantisi verilmeli ve bu tür şiddete uğrayan hayvanlar rehabilite edilmeli ve daha iyi şartlarda yaşamalılar. sahile hayvanların beslenmeleri için makine koymanız göstermelik miydi acaba sarıyer belediyesi ?
 • sosyal medyada köpeğin fotoğraflar yakın çekimle dolaşıyor.

  [http://i.hizliresim.com/1v37nj.jpg http://i.hizliresim.com/1v37nj.jpg]

  insanımsı yaratık köpeği demir sopayla dövmüş, kafasındaki kırık da demir sopayla vurulması sonucu oluşmuş!

  tanım: siyasi yakınlık gözetilmeden, sırf insan olunduğu için tepki verilmesi gereken adilik.

  [http://i.hizliresim.com/e8b2pg.jpg http://i.hizliresim.com/e8b2pg.jpg]